פרסום ראשון: שר החוץ האמריקני, אנתוני בלינקן, יבקש מחר בביקורו בישראל מראש הממשלה נתניהו שישראל תכריז בפומבי על סיומו של השלב העצים במלחמה בעזה, והמעבר לשלב הבא – הפשיטות הנקודתיות. כך דיווחנו הערב (ראשון) ב"מהדורה המוקדמת".

החזית הצפונית תהיה הסוגיה המרכזית בביקורו של הבכיר האמריקני. מאז 7 באוקטובר, וביתר שאת בימים האחרונים, בוושינגטון מאותתים לירושלים שהם לא מעוניינים שתיפתח חזית נוספת בלבנון.

השליח של ביידן למזרח התיכון, עמוס הוכשטיין, מדלג בימים האחרונים בין ירושלים לביירות במטרה להביא הסכם. למרות מאמציו, הדבר עוד לא מבשיל – לכן בלינקן יביא את ההצעה המעניינת הזו, והמטרה היא לתת לנסראללה לכאורה את "הסולם לרדת ממנו" ומעוצמת התגובות. מדובר בסוג של "מודל ההפוגות" הקודם, שהונהג כשיצאה עסקת החטופים אל הדרך.

אנתוני בלינקן בביקור בישראל (צילום: Photo by Amir Levy/Getty Images)
שר החוץ האמריקני בלינקן יבקש מנתניהו לעבור שלב במלחמה. ארכיון | צילום: Photo by Amir Levy/Getty Images

אתמול חיזבאללה הגיב "תגובה ראשונית" על חיסולו של מספר 2 בחמאס, סאלח אל-עארורי, בלב הדאחייה בביירות. אזעקות נשמעו בכ-90 ישובים בצפון, ומאות אלפי תושבים נכנסו למרחבים המוגנים. ארגון הטרור הודיע כי שיגר לעבר מירון מטח כבד של 62 רקטות "מסוגים שונים", ובפועל 40 מהן חצו לשטח ישראל, ללא נפגעים.

ישראל מצידה יצאה בתגובה לגל תקיפות נרחב בלבנון, ובמערכת הביטחון נערכים לאפשרות שהמטח של אתמול אינו התגובה האחרונה של חיזבאללה לחיסול.