נציגי משפחות החטופים נפגשו היום (שני) במפגש סגור עם חברי הקבינט בני גנץ, אריה דרעי וגדי איזנקוט. חברי הקבינט עדכנו את המשפחות שעדיין ממתינות לשובם של יקיריהן לגבי מבצע "יד זהב" שיצא לפועל במהלך הלילה, במסגרתו חולצו החטופים פרננדו סימון מרמן ולואיס הר בן מלב רפיח. הם התחייבו להמשיך לפעול לשחרור כל החטופים שמוחזקים בעזה.

מפגש משפחות חטופים עם גנץ, איזנקוט ודרעי

בפנייתו למשפחות הביע השר גנץ הזדהות עם מצבן, והבטיח כי הוא יפעל בכל דרך על מנת להחזיר הביתה את אהוביהן. "עבורכם כמובן זה לא נגמר, ואנחנו מחויבים לעשות הכול כדי להשיב אותם. פועלים בעניין בכל עת", אמר בפגישה.

מפגש משפחות חטופים עם גנץים עם גנץ, אייזנקוט ודרעי

השר איזנקוט התייחס גם הוא לפעולת החילוץ ברפיח והסביר לנציגי המשפחות כי ההכנות אליה נמשכו זמן רב. הוא ציין גם כי למרות ההצלחה - הוצאת מבצעים כאלה לפועל לא תמיד אפשרית. "אנחנו אחרי לילה מוצלח", הסביר. "זה מבצע נועז שאנחנו מכינים אותו כבר שבועות, אבל צריך להגיד שמדובר במבצע נקודתי ובאופרציה שדורשת מודיעין ויכולות מבצעיות שלא תמיד אפשריות. כשיש אפשרות אנחנו עושים".

מפגש משפחות חטופים עם גנץ, איזנקוט ודרעי

לצד השמחה והגאווה, בקרב המשפחות עולה גם חשש שהצלחת פעולת החילוץ ברפיח תחזק את הקולות שטוענים שמבצעים מסוג זה הם הדרך הטובה ביותר לשחרור חטופים, ולא עסקת חטופים רחבה. הנציגים שנכחו בפגישה הודו לחברי הקבינט על הפעולה המוצלחת, ועם זאת הסבירו כי "למרות המבצע ההרואי - אנחנו יודעים שהרוב יחזרו בעסקה". בנוסף, הם שיתפו את חברי הקבינט כי הם נתונים למתקפות בוטות ברשתות החברתיות: "אנחנו חוטפים לא מעט קללות ברשתות, אנשים שקוראים לנו 'שמאלנים בוגדים' ו'הלוואי והם ימותו שם'".

מפגש משפחות חטופים עם גנץ, איזנקוט ודרעי

אריה דרעי התייחס לדברים הקשים שסיפרו נציגי המשפחות, ביקש מהם להתעלם מאותן תגובות וקרא להם להמשיך לזעוק את זעקתם. "אל תתרגשו", אמר יו"ר ש"ס. "תמשיכו בדרך שלכם, זה רעשי רקע. תדברו לקונצנזוס רחב, לציבור הישראלי, הרוב אתכם".