הזמר עידן עמדי, לוחם הנדסה קרבית במילואים, נפצע קשה בלחימה בדרום הרצועה. עמדי פונה במסוק לבית החולים שיבא תל השומר, שם הוא נותח וכעת הוא מורדם ומונשם. הוא סובל מרסיסים והערכה כי יצא מסכנת חיים. נסיבות התקרית שהובילה לפציעתו עדיין מתוחקרות על ידי צה"ל. כשעה לפני שנפגע בפיצוץ, פגש אותו כתב N12 ניצן שפירא בתוך הרצועה. "אני בסדר, קצת עייפים", אמר.

"זה מוזר לראות אותך פה בתוך הדבר הזה, פתאום אתה מרגיש לי כל כך נקי, אני לא יודע איך להתנהג עם זה", אמר עמדי. הוא נשאל על המנהרות שהלוחמים ממשיכים לחשוף, ואמר: "הזוי מה שבנו פה - מטורף. הפעילות פה זה בתוואי מאוד מרכזי. מצאו פה קילומטרים של מנהרות חפורות ואמל"ח מיוחד. אנחנו עסוקים ביומיים האחרונים בלהשמיד את זה".

עמדי ביקש להעביר דרכנו מסר מעודד לאזרחים בבית. "עם ישראל חי", אמר. "אנחנו עובדים פה קשה בשביל הביטחון של כולם. אנחנו אוהבים אתכם. יש פה כל כך הרבה כוחות, אנשים מדהימים, קצת מוזר שנתפסתם דווקא אליי. אוהב אתכם בבית".

עמדי התגייס כבר בתחילת המלחמה. בחודש שעבר הזמר וכוכב "פאודה" נראה בסרטון שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו לצד לוחמים נוספים, הכריז בקשר: "בעוד כקטנה נפוצץ את האיתור (בניין) לזכרם של הקורבנות, אחינו ואחיותנו שנטבחו בשבעה באוקטובר - במיוחד לזכר חברינו, לוחמים בצוותי הסיור, לוחמים בימ"מ, אלכסיי שמקלוב ודרור אלטון השם ואנחנו ננקום את דמם". הוא ספר לאחור ופוצץ את הבניין.

הרמטכ"ל פוגש את עידן עמדי

בימים הראשונים של הלחימה שיתף עמדי בתחושות הקשות. "אני יודע על מה אני נלחם", כתב לעוקביו בפוסט שחשבון האינסטגרם שלו. "זה ברור לי היום יותר מתמיד. על הרגע היפה הזה בבוקר שיעלי שלי שותה שוקו ועוזרת לי לסחוט לימון. על החיים, על תחושת החיות. אם קולי נשמע למרחוק ומגיע לחדרים שם בקריה, תדעו שאנחנו לא נהיה מוכנים לעצור, אין מידתיות בקרב עם חיות אדם. למדנו בדרך הקשה ביותר, ולא בפעם הראשונה, שגורלנו בידינו".