לפחות חלק מעשרות ארגזי התרופות שנמצאו השבוע בבית החולים נאצר בח'אן יונס אורגנו בידי משפחות של חטופים, כך חשפנו הערב (שבת) בחדשות 12. בין מובילי המהלך: רותם קופר, בנם של נורית ועמירם קופר שנחטפו מקיבוץ ניר עוז, ואפרת מצ'יקווה, שדודיה מרגלית וגדי מוזס נחטפו גם הם מהקיבוץ.

יחד עימם פעלו גם דוקטור מאיר זוסמן ודן סובוביץ, שהקים את מטה המשפחות האירופי. כחלק מהמהלך הם ליקטו את רשימת החולים הכרוניים, והצליחו להשיג את רשימת התרופות והצרכים של החטופים. הם רתמו למיזם גורמים שונים וביניהם, דוד מידן, לשעבר מתאם השבויים והנעדרים.

מרגלית מוזס עם משפחתה
מרגלית מוזס עם משפחתה

הקבוצה הסתייעה במוסדות וארגונים מקומיים ובין-לאומיים שונים, וכך הצליחה להעביר את משלוח התרופות. דרך מדינות באירופה העבירו את התרופות למצרים, ומשם בחודש נובמבר המשלוח הוכנס לרצועה דרך מעבר רפיח. עד לרגע זה אין אינדיקציה שהתרופות הגיעו לחטופים ולחטופות.

המשפחות שעומדות מאחורי המהלך החליטו לחשוף זאת עם פרסום הידיעה על התרופות שנמצאו על ידי צה"ל. המסר שלהן - אפשר לחשוב בצורה יצירתית. גם אם נדמה שעסקת החטופים תקועה או שחמאס מתבצר, יש דרכים לעשות את הבלתי אפשרי, והן מצפות מההנהגה בישראל שתעשה זאת (במו"מ).