פרסום ראשון: שרי קבינט המלחמה התכנסו אתמול (ראשון) לדון בסטטוס הנוכחי של המגעים לעסקת חטופים, כשעל הפרק סוגיית חזרת תושבי צפון הרצועה לבתיהם. בדיון החליטו השרים להיות פתוחים לרעיונות חדשים ויצירתיים של המתווכות בנושא המרכזי הזה, שתוקע את ההתקדמות לעבר עסקה.

ישראל עד כה הסכימה לחזרה מוגבלת של 2,000 איש לצפון הרצועה, שבועיים אחרי תחילת הפסקת האש. מנגד, חמאס דורש את חזרת כל העזתים לבתיהם.

גורם ישראלי המעורה בפרטי המו"מ אמר כי "ראש הממשלה נתן יותר רוחב פס". כלומר, הגדיל במעט את המנדט של צוותי המשלחת הישראלית, וזאת אך ורק אם המתווכות יגיעו עם הצעה חדשה שמראה התקדמות ופשרות גם מן הצד השני.

כך או כך, החזית הכמעט אחידה בקבינט המלחמה לאפשר מנדט רחב יותר עושה את שלה. "הלחץ בפירוש עשה משהו", אומר גורם אחר הבקיא בפרטים.

אמש התקיימו הפגנות גדולות נגד הממשלה, אליהן הצטרפו משפחות חטופים, בדרישה מראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו. זאת, בעקבות הדיווחים כי למרות שחל שינוי ממשי בעמדת שרי הליכוד לגבי עסקת החטופים, שר הביטחון גלנט וראש הממשלה מתנגדים להתגמשות מול חמאס.

בישיבה, אמר ראש המוסד דוד ברנע כי "בשלו התנאים לעסקה. חזרת התושבים לצפון היא שובר השוויון". לאחר מכן, שרת התחבורה מירי רגב הביעה תמיכה בעסקה ואמרה: "צריך לעשות כל מאמץ להביא את החטופים, גם במחיר של חזרת תושבים צפונה".