הפעלת עשרות טלפונים ניידים עם כרטיסי סים ישראליים ברצועה בלילה שלפני הטבח היה אחד מהמידעים שהקפיצו את המערכת, אבל לא מהעיקריים שבהם, כך פרסמנו אמש (שני) ב"מהדורה המרכזית". שורה של ידיעות נוספות הקפיצו את המערכת, שלבסוף לא נדרכה מספיק, לאור ההחלטה בסופו של דבר להסתפק בלשלוח לדרום צוות אחד מיחידת "טקילה" של השב"כ, ולא מעבר לכך.

ראש השב"כ שהוזעק למטה השב"כ אחרי חצות באותו הלילה הוקפץ לא בגלל המידע על כרטיסי הסים אלא בגלל מידע אחר. לפי גורמים במערכת הביטחון, הפעלת הטלפונים עם כרטיסי הסים הישראליים כבר קרתה בעבר, ואז זה לא הוביל לאיום ביטחוני, דבר שגרם לבכירים במערכת הביטחון לחשוד באופן יחסי במידע זה פחות מבאחרים.

כך פשטו מחבלי חמאס על היישובים במתקפת 7.10 (צילום: חדשות 12)
כך פשטו מחבלי חמאס על היישובים במתקפת 7.10 | צילום: חדשות 12

מוקדם יותר שב"כ וצה"ל אישרו שהמידע על כרטיסי הסים הגיע באותו הלילה. "התקבל צבר סימנים מעידים שכלל בין היתר השמשה של עשרות בודדות של סימים, אשר נדלקו באירועים קודמים בעבר", נמסר בהודעה רשמית מטעמם. "בהתאם לכך נדרכה המערכת ובוצעו פעולות מודיעיניות ואופרטיביות בשטח".

בצה"ל ובשב"כ הוסיפו: "כפי שפורסם בעבר, בליל ה-7.10 התקבלו סימנים מעידים בגינם התקיימו הערכות מצב ובהתאם לכך התקבלו החלטות אופרטיביות. הסימנים המעידים מבוססים על מגוון כלים ויכולות, בהם גם כלים טכנולוגיים שלא ניתן לפרט את האופן ושיטת הפעולה שלהם. כלל האירועים והמידע הקיים באותו הלילה יתוחקרו במסגרת התחקירים המבצעים בשב״כ ובצה״ל".

בלשכת ראש הממשלה מיהרו להגיב אחרי פרסום הידיעה ובתחילה הודיעו ש"נתניהו גילה רק אמש שבלילה לפני הטבח הופעלו מאות כרטיסי סים ישראליים בתוככי הרצועה". אחרי הודעת שב"כ וצה"ל, בלשכת נתניהו שינו גרסה: "עד 7.10 לא ידע דבר. מאז המלחמה ידע שיש עשרות סימנים, לא אלף".