אחד המוקדים הקשים בשעות הבוקר והצוהריים (שבת) היה במסיבת טבע שהתקיימה באזור רעים. מבלים במסיבה סיפרו שדקות אחרי הישמע אזעקת "צבע אדום", הגיע טנדר עמוס מחבלים למקום, ואלה החלו לירות ללא הבחנה - גם טילי RPG. באחד היישובים באזור הוקם חפ"ק מאולתר כדי לאתר את הנעדרים שטרם נוצר איתם קשר.

>> לרשימה המתעדכנת של המבלים שאותרו

נעדרים רבים שבילו במסיבה עדיין לא יצרו קשר. עדים סיפרו שמאבטחים שעבדו בהפקת המסיבה השתלטו על המחבלים ומנעו את המשך מרחץ הדמים, וגם מבלים שהצליחו להיאבק במחבלים ולהשתמש בנשקם נגדם.

במועצה האזורית מרחבים מארחים במושב מסלול מבלים שנמלטו מהמסיבה. לדבריהם, המועצה והיישוב מטפלים בכל צורכיהם, והחל פינוי בכלי רכב ובאוטובוסים לערים מרכזיות. 

מסיבת טבע בעוטף עזה (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
המבלים מתרחקים מאזור המסיבה | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

אחת מן המשתתפות במסיבת הטבע, שמצאה עצמה נסה על חייה, היא אורטל. "באמצע המסיבה, שהייתה גדולה ובווליום גבוה, התחילה אזעקת צבע אדום", שיתפה ברעד את שעברה. "כיבו את המוזיקה וכולנו אספנו את הדברים שלנו. הפסיקו את החשמל ופתאום משום מקום נכנסים פנימה ביריות, פותחים בירי לכל כיוון, לקחתי את המפתחות של הרכב והתחלנו להתקדם כדי להימלט מהיריות. באיזשהו שלב עקפו אותנו, ירו לנו על הרכבים ויצאנו מהם".

"הגיעו 50 מחבלים בטנדרים, לבושים במדי צבא. הם ירו צרורות, והגענו לנקודה שבה כולם העמידו את הרכבים והתחילו לרוץ. אני נכנסתי לתוך עץ, שיח כזה, והם פשוט התחילו לרסס על אנשים. ראיתי המוני פצועים זרוקים ואני בתוך עץ ומנסה להבין מה קורה פה. ראיתי את המחבלים בפניהם, הם קיללו אותנו".

"היו כמה כלי רכב שהתחילו לנסוע וירו להם גם בגלגלים", הוסיפה אורטל. "הייתי כמעט שעה בתוך השיח, לא זזתי והכול חלף לי מול העיניים. הטלפון שלי נשאר ברכב, ואני שומרת על שקט בתוך העץ, רק שהם לא ישמעו שהם לידי, והם לא מבחינים בי. אחרי בערך שעה הם עזבו את המקום כי ראו שהשטח 'נקי' ואז הוצאתי מהר את הטלפון שלי מהרכב והתחלתי לרוץ. כשהם חזרו הסתתרתי שוב בתוך שיח, בערך שלוש שעות". 

"שמתי את הטלפון על מצב 'השתק', ואז התחלתי להזדחל בתוך פרדס של תפוזים. אש חיה שורקת מעליי. ראיתי מכרים שהיו שם פצועים, פתאום התקרב טנק, שהייתי בטוחה שיחלץ אותי, אבל אז הנהג אמר לי 'אני לא יכול להכניס אותך, יש לי הרוג בתוך הטנק'. מלא אנשים טיפסו על הטנק, וסביבנו יריות. הרגשתי שאני לא בטוחה – ובאמצע השטח אש התחלתי לרוץ והזדחלתי שעתיים עד לפרדס, ושם מצאתי אזור שקט. חולצתי אחרי ששלחתי תמונות ומיקום. לא יודעת איך אפשר להמשיך בכלל אחרי כל הדברים האלו שראיתי".

אורטל - נמלטה ממסיבת הטבע
"הם פשוט התחילו לרסס על אנשים, ראיתי המוני פצועים זרוקים"

משה אור ראה ברשתות החברתיות תיעוד של אחיו וחברתו נחטפים לרצועה. "ידענו שאח שלי אבינתן וחברה שלו נועה ארגמני היו במסיבה והתחלנו לדאוג. הטלפונים שלהם היו לא זמינים ואחרי כמה שעות צוות חירום יצר איתנו קשר ואמר שהם ראו סרטון שלהם נחטפים לכיוון הרצועה".

"התחלתי באופן יזום לחפש את זה בקבוצות השונות בטלגרם, עד שראיתי אותם. בסרטון רואים את נועה מפוחדת, מבוהלת, צורחת בפאניקה על אופנוע כשכמה זבלים מחזיקים אותה, לא נותנים לה ללכת. אח שלי, שהוא בחור גדול, שני מטרים, מחזיקים אותו חמישה אנשים ומובילים אותו לכיוון הרצועה, אני מניח. 

אחד המשתתפים במסיבה סיפר לחדשות 12: "היינו במסיבה והמחבלים התחילו להגיע. התחילו יריות מעל הראש שלנו. נכנסנו לשטחים, התחבאנו מאות אנשים. כוחות הביטחון היו סביבנו ונעלמו. הגענו ליישוב פטיש והאנשים שם אספו אותנו והביאו לנו מים. כולם בסדר".

עדה אחרת הוסיפה: "ארבע–חמש שעות של סרט אימה, רצנו כמו מטורפים, זה היה פשוט הזוי. הייתה שיירה של ג'יפים שהתחילו לירות ממנה".

מסיבת טבע בעוטף עזה (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
המבלים נסים מאיזור המסיבה | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
מסיבת טבע בעוטף עזה (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
מסיבת טבע בעוטף עזה | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

ההערכה היא שבמסיבה השתתפו בין 1,500 ל-2,000 איש או יותר. לפי שעה לא ידוע היקף הנפגעים במקום.

אופיר, שהגיע למחנה רעים מהמסיבה, סיפר לחדשות 12: "אנחנו פה עם כמה חיילים. יש פה מחבלים במחנה, יש פה גם פצועים. מנסים לעשות מה שאפשר, המצב לא קל. אנחנו כרגע בתוך חדר מתחת לחלונות לא רואים כלום. עדיין שומעים ירי בחוץ".

פלישת המחבלים למסיבה אירעה כחלק ממתקפת פתע משולבת של חמאס על ישראל. בסביבות 6:30 ירה ארגון הטרור חמאס מטח רקטות על שורת ערים ברחבי הארץ, מהדרום ועד גוש דן, ובמקביל מספר רב של מחבלים פלש ליישובים בישראל.