פלסטינים תקפו באלות ואבנים ארבעה רועי צאן יהודים היום (שלישי) בחווה חקלאית סמוך ליישוב רימונים שבבנימין. הארבעה פונו ע"י מד"א להדסה הר הצופים, המשטרה עצרה שלושה פלסטינים והאירוע, שהחל בשטחי המרעה באזור רימונים ונמשך בהתקהלות ליד מאהל סמוך לכפר, נמצא בחקירה.

במהלך התקיפה נשברו מכשירי הטלפון של הרועים שניסו לתעד את האירוע. אחד הרועים תיאר: "אין מקום אחד בגוף שלי שלא חטף מכה, הם הגיעו עם רצח בעיניים". כוח צה"ל הוקפץ למרחב ואדי א-סיק שבחטיבת בנימין כדי לעצור את התקיפה. בעקבות התקיפה המשטרה עצרה את הפלסטינים שהיו מעורבים באירוע, לא ידוע על נפגעים במקרה.

בתיעוד נוסף שהגיע לידי N12, לאחר התקיפה שאירעה ופינוי הפצועים, החלה התקהלות בסמוך לכפר. מבדיקה שערכנו עם כל הגורמים המעורבים, המשטרה והצבא לא ביצעו את הירי, המתנחלים שפונו לבית חולים לא היו חמושים, ואיש ביטחון מהמועצה הוא שירה באויר, וזאת מאחר שלטענתו הרגיש בסכנה וכדי לפזר את ההתקהלות.

פלסטינים תוקפים רועי צאן בבנימין
פלסטינים תוקפים רועי צאן בבנימין

התקיפה מגיעה לאחר שבתחילת החודש התקיימו עימותים קשים עם פלסטינים בכפר בורקה שבאזור רמאללה, במהלכם נהרג קוסאי מעטאן. אחד החשודים באירוע, אלישע ירד, שוחרר ממעצר. החשוד השני, יחיאל אינדור, שוחרר ממעצר לאחר שהיה מאושפז בבית החולים בעקבות פציעה קשה מפגיעת אבן בראשו באירוע.

קוסאי מעטן ועימותים בבורקה
קוסאי מעטן ועימותים בבורקה

לפי גרסת המתנחלים, רועה צאן אחד יצא למרעה בשעות הצהריים באותו היום וקבוצת פלסטינים הלכה לכיוונו - כשהוא לבדו. החל עימות אלים שבמהלכו השתמשו הפלסטינים באבנים ואלות. בעקבות כך רועי הצאן הזעיקו מתנחלים הגרים באזור ביניהם גם אינדור, שנפצע באירוע. לאחר האירוע המתנחלים טענו כי פעלו מתוך הגנה עצמית.