פיגוע דקירה בירשולים: מחבל שהגיע הערב (חמישי) לתחנת הרכבת הקלה גבעת המבתר שבבירה דקר מאבטח ופצע אותו באורח קל בידו. בתגובה, המחבל נוטרל בירי על ידי מאבטחי הרכבת ונפצע באורח קשה. הסכין שעימה ביצע את הפיגוע נתפסה בידי המשטרה. בשל הפיגוע תנועת הרכבות במקטע הופסקה באופן זמני.

תחילה התקבל במשטרה דיווח על דקירה של מאבטח במקום ונודע שהחשוד נוטרל בירי. כוחות רבים עשו את דרכם למקום ומפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, הגיע גם הוא לזירה כדי לקיים הערכת מצב עם המפקדים במקום.

בסרטון מהאירוע נראים מאבטחי הרכבת הקלה ברגעים שלאחר נטרול המחבל, בן 19 תושב מזרח ירושלים, מכוונים אליו את נשקיהם ומרחיקים עוברי אורח מהזירה. מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי המחבל, שנראה בסרטון שרוע על רציף הרכבת הקלה, נוטרל שניות בודדות לאחר שביצע את הפיגוע. לאחר הגעת כוחות לזירה, נעצר המחבל ופונה לבית החולים על מנת לקבל טיפול רפואי.

זירת הפיגוע בירושלים (צילום: TPS)
זירת הפיגוע בירושלים | צילום: TPS

חובש מד"א חיים בלך שהגיע למקום סיפר: "הפצוע היה בתחנת הרכבת כשהוא בהכרה מלאה. סיפרו לנו שהוא הותקף על ידי המחבל ונפצע באורח קל בידו. בזמן שהוא נאבק במחבל, שוטר שהיה במקום סייע לו וניטרל את המחבל. הענקנו לפצוע טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קל"