גורם ביטחוני בכיר מעריך כי הצבא עלול לאבד את הכשירות שלו תוך כחודש, כך פרסמנו הערב (חמישי) במהדורה המרכזית. "נהיה בבעיה, בעיקר בחיל האוויר", טען הגורם הביטחוני. בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו החליט לאמץ את הקו שהובילו הרמטכ"ל ושר הביטחון בניסיון להרגיע את הרוחות - ולהחזיר את המשרתים לשורות הצבא.

"האי-ההתייצבות שונה בין היחידות - אבל בעוד כחודש נהיה בבעיה במוכנות למלחמה, בעיקר בחיל האוויר, אם המצב יימשך כמו שהמגמה כעת", התריע הגורם. "המאמץ המרכזי הוא לעשות הכל כדי למנוע את איבוד הכשירות".

ראש הממשלה נתניהו אימץ בימים האחרונים את הקו של הרמטכ"ל ושר הביטחון בניסיון להחזיר את המתנדבים לצבא. נתניהו מעוניין לעבוד בשקט, בעזרת שכנוע והסברה מול המשרתים, כדי שכשירות צה"ל לא תיפגע. 

 

השבוע ביקר שר הביטחון יואב גלנט בהר דב. גלנט העביר בביקורו שני מסרים: הראשון לחיזבאללה - בו הזהיר את נסראללה מעימות עם ישראל, ומסר נוסף הועבר ללשכת נתניהו בירושלים, לפיו המשך הריצה לחקיקה פוגעת בכשירות הצבא.

"אני מזהיר את חיזבאללה לא לעשות טעות", אמר גלנט בהר דב, "עשיתם בעבר טעויות ושילמתם מחירים כבדים. אם יתפתח עימות - נחזיר את לבנון לעידן האבן". עוד אמר גלנט: "לא נהסס להפעיל את כל העוצמה שלנו. כשמדובר על ביטחון ישראל - כולנו מאוחדים".