"צה"ל כשיר למלחמה - אבל יש פגיעה מתוחמת": דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, הודה הערב (שלישי) כי יש פגיעה בחיל האוויר ובמערכים מתוחמים מסוימים בצבא. לדבריו, בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי", הצבא כשיר למלחמה אבל בעתיד המצב עלול להיות מסובך יותר. 

"יש עכשיו כשירות למלחמה, אבל יש פגיעה מתוחמת במערכים מסוימים, בחיל אוויר זה יותר מובהק", אמר הגרי. "למשל - בית ספר לטיסה. בית ספר לטיסה זה מקום שמגיעים אליו מילואימניקים בגיל 49-60. הם הולכים להכשיר את פרחי הטייס, ומספר לא מבוטל מהם החליט לא לבוא. האם זה אומר שבית ספר לטיסה לא מתפקד? הוא מתפקד, אבל ככל שיעבור הזמן זה אנשים עם מומחיות גדולה של ידע שיפגעו באיכות הטיסה של טייסים חדשים". 

תא"ל הגרי הבהיר כי צה"ל ממשיך כל העת בשיחות של מפקדים עם מתנדבים. "לכל אחד מהם יש קו אדום אחר, הם כולם מלאי רגשות, זו תקופה סוערת וזה משפיע על צה"ל". הריאיון עם הגרי נערך מהבקו"ם, ביום בו התגייסו לשורות צה"ל כ-800 צעירים - שהצטרפו לגולני ולשיריון. 

דניאל הגרי, דובר צה"ל
תא"ל דניאל הגרי, דובר צה"ל

בריאיון התייחס דובר צה"ל גם לאמירות של חברי קואליציה נגד האלוף יהודה פוקס, מפקד פיקוד מרכז - ותקף: "האמירות האלה פוגעות בצה"ל ולא היו צריכות להיאמר. מפקדי צה"ל ולוחמיו עושים לילות כימים להגנה על מדינת ישראל. יש עכשיו 20 גדודים שמסתכלים על יהודה פוקס. כשמחליטים לצאת לסיכול ולהרוג שלושה מחבלים - זה ממקום של אמון במשימה. זה לא ראוי בתקופה כ"כ מורכבת לחברה הישראלית לייצר עוד פילוג". 

הגרי, שנשאל גם על האופן בו אויבנו מפרשים את המצב, אמר כי "הם כולם יודעים שצה"ל חזק, הם נתקלו בזה בשדה הקרב, בטכנולוגיה וביכולות. כשהם רואים שעובר משהו על צה"ל בעולם הלכידות, הם מחככים ידיים. כשירות אפשר להחזיר מהר. הלכידות זה עניין ארוך טווח, ועדיין כל האויבים יודעים שאנחנו חזקים ונתמודד עם כל אתגר". 

לאחרונה התראיין חה"כ אביחי בוארון מהליכוד בכאן רשת ב' והאשים את האלוף פוקס כי "יותר חשוב לו לאפשר חופש תנועה לפלסטינים על פני שמירה הרמטית לביטחון ישראלים". הרמטכ"ל הוציא תגובה חריגה באמצעות דובר צה"ל וגינה את הדברים בחריפות. גם רה"מ נתניהו ושר הביטחון גלנט גינו את האמירות, ונתנו גיבוי לפוקס. 

 חברת הכנסת לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) תקפה בחריפות את פוקס בריאיון לרדיו קול ברמה: "האלוף פוקס מגבה מחבלים ובצד השני מתעמר ומתעלל בתושבי יהודה ושומרון. אני חד-משמעית מגבה את דבריו של ח"כ אביחי בוארון. באופן עקבי יש דאגה לרווחתם של תושבי איו"ש הפלסטינים - ונגד התושבים היהודים".