מאבטח נפצע קל הלילה (בין שישי לשבת) בפיגוע ירי במחסום קלנדיה שבירושלים. המחבל ירה לעבר כוחות הביטחון שהשיבו בירי ונטרלו אותו. מותו נקבע בזירה. 

הפצוע, מאבטח אזרחי, נפצע בידו ופונה על ידי גורמי הרפואה לקבלת טיפול רפואי לבית החולים הדסה עין כרם. אדם נוסף נפצע קל בזירת הפיגוע ופונה גם הוא לקבלת טיפול רפואי. המחבל, הגיע רגלית מכיוון איו"ש, וירה מנשק לעבר כוחות הבטחון שפעלו במקום. רובה ה-M-16 באמצעותו ביצע המחבל את הירי נתפס על ידי השוטרים. 

חובשי מד"א, תאיר עסיס ויאיר גרסטל, שטיפלו במאבטח שנפצע, סיפרו: "כשקיבלנו את הדיווח על הפיגוע היינו סמוך למקום והגענו במהירות, ראינו 2 גברים בהכרה מלאה שהתהלכו במקום, אחד מהם, צעיר כבן 22, ניגש אלינו לאמבולנס כשהוא עם פציעה בכף היד כתוצאה מנתזי ירי, הענקנו לו טיפול רפואי, חבשנו את את מקום הפציעה ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קל. הגבר השני, כבן 24, סבל מחבלה קלה ולאחר טיפול בשטח פינינו אותו להמשך בדיקות וטיפול בבית החולים כשמצבו קל".

הנשק בו ביצע המחבל את הירי בפיגוע במחסום קלנדיה (צילום: דוברות המשטרה)
הנשק בו ביצע המחבל את הירי בפיגוע במחסום קלנדיה | צילום: דוברות המשטרה

כוחות מג"ב ומשטרה הוזעקו למקום האירוע. מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, הגיע לזירה וקיים הערכת מצב עם המפקדים, לאחר שקיבל סקירה על מהלך הפיגוע ונטרול המחבל.

בהערכת המצב אמר הניצב תורג'מן: "הפיגוע הזה מחדד את נושא הפוטנציאל והמוטיבציה בהיבטי הפח"ע במעברים. הזיהוי של המחבל שפתח באש היה מיידי, והכוח שהיה במעבר פעל בצורה מדוייקת ומקצועית עד להשלמת הפעולה הנדרשת לנטרול המפגע. תגובתם של הכוחות שפעלו במחסום וחתרו למגע לנטרול המחבל, סיימה את האירוע בצורה טובה כפי שמצופה מהם".

כוחות המשטרה מגיעים למקום הפיגוע (צילום: דוברות המשטרה)
כוחות המשטרה מגיעים למקום הפיגוע | צילום: דוברות המשטרה

 מוקדם יותר השבוע, ארבעה בני אדם נרצחו בפיגוע ירי במסעדה בתחנת דלק הסמוכה ליישוב עלי שבבנימין. בנוסף, בפיגוע נפצעו ארבעה בני אדם שפונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים.