בניין ברחובות ספג פגיעה ישירה אתמול (חמישי), בעקבותיו נקבע מותו של אחד הדיירים. תיעוד דרמטי מראה את הרגעים הראשונים אחרי פגיעת הרקטה בבניין והאנשים שהגיעו לזירה וניסו להבין את גודל האירוע.

שגיא בן שעיה צילם תיעוד, במהלכו חיפש אחר לכודים בבניין, וניסה תחילה לברר אם בכלל יש אנשים בבניין. לאחר חיפוש קצר עם מחלצים נוספים, הם ביקשו מהדיירים לפתוח את הדלתות, במטרה לבדוק אם ישנם פצועים או לכודים.

לאחר מספר שניות הם הגיעו לדירה נעולה ובה היו שלושה לכודים שלא הצליחו לפתוח את הדלת. המחלצים פרצו לדירה בכוח, חילצו את הלכודים ולהפתעתם נכנסו לבית שספג פגיעה קשה, מלא בהריסות ועשן. 

בן שעיה, שתיעד את הסרטון סיפר לחדשות 12: "הייתי ברחובות, בדיוק יצאתי מפגישת עבודה, בדרכי לבאר יעקב. תוך כדי קיבלתי התרעה באפליקציה של פיקוד העורף". לדבריו הוא ירד מרכבו ושמע פיצוץ עז: "הסתובבתי אחורה וראיתי עשן 200-300 מטר ממני, עליתי לרכב ונסעתי כמה שיותר מהר אליו לכיוון הבניין".

פגיעה ברחובות
פגיעה ברחובות

"עלינו במדרגות לקומה השנייה והגענו דירה שבה ננעלו 3 אנשים וחילצנו אותם. מטורף מה שקרה בדירה, הכול נהרס. חשוב לי להדגיש חשיבות האפליקציה של פיקוד העורף וירידה למקלטים - זה מציל חיים אנחנו רואים מה שקרה פה וזה מצליח לשמור עלינו כמו שצריך".

הדרמה נשמעה גם במהלך קריאה בהתקבלה בקו החירום 101 של מד"א, רגעים לאחר הפגיעה הישירה. בשיחה תיאר עובר אורח את המקום וסיפר "אני רואה עשן מטורף, הייתי פה. כולם הולכים לכיוון האזור הזה". הוא תיאר את האירוע ואמר: "לדעתי זה נפל ממש בתוך הבניין". 

אדם נוסף שהתקשר היה דייר מהבניין שביקש מקו החירום להגיע מהר ואמר: "הבניין מפורק לגמרי, כל הרחוב מפורק, יש פצוע תגיעו דחוף". הדייר שהיה בקומה השנייה אמר שזה פגע ישיר, בתוך הבניין והסביר "אני לא יכול לעלות, אני לא רואה את הפצוע אבל צעקו שהוא פגוע"