לוחם גבעתי נפצע בינוני הלילה (רביעי) בהפרות סדר בעיירה בית אומר סמוך לחברון, ופונה לבית החולים לקבלת טיפול. הלוחמים הגיבו בירי וכוחות צה"ל סרקו אחר החשודים. האירוע התרחש לאחר הפרת סדר אלימה שבמהלכה חשודים פלסטינים הבעירו צמיגים, יידו אבנים והשליכו מטענים לעבר כוח צה"ל. גם בהר הבית התרחשו לאורך הלילה עימותים אלימים בין כוחות הביטחון לבין פלסטינים בהר הבית, בקלנדיה, בשכם ובמזרח ירושלים.

בהר הבית פלסטיניים יידו אבנים וירו זיקוקים, ושוטרים פרצו למסגד והשתמשו ברימוני הלם. בשכם, גורמים פלסטיניים דיווחו על חילופי אש בין חמושים לבין כוחות הביטחון, לאחר שצה"ל כיתר בית במרכז העיר. בתגובה לאירועים, סעודיה גינתה את "התוקפנות של המשטרה במסגד אל-אקצה", ובירדן הפגינו במחאה על פעולות המשטרה. נראה שהרקע לאירועים הוא חשש הפלסטינים מהקרבת קורבן של יהודים בהר הבית במהלך חג הפסח.

צבע אדום בדרום: יירוט שיגורים מעזה לשטח ישראל
היירוט בעקבות השיגורים מעזה לשטח ישראל

בנוסף, במהלך הלילה שוגרו 10 רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל. 9 מהרקטות יורטו או נפלו בשטח פתוח, ואחת פגעה במפעל באזור תעשייה בשדרות וגרמה לו נזק - אין נפגעים בגוף. בחמאס הבהירו שאירועי הלילה קשורים למהומות בהר הבית. "לתקיפת המקומות הקדושים יהיה מחיר גדול. אנחנו נשרוף את האדמה מתחת לרגליכם", מסר סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, סאלח אל-עארורי. 

אתמול נפצעו שני חיילי צה"ל בינוני וקל בפיגוע דקירה בצומת צריפין. מתחקור האירוע בצה"ל עולה כי המחבל ניסה לחטוף ללוחם עוקץ שנפצע בינוני את נשקו. חרף פציעתו, הלוחם נשכב על נשקו תוך ניהול מאבק פיזי עם המחבל, עד שנעצר על ידי אזרחים שהגיעו למקום. 

שלשום אירע פיגוע ירי לעבר הקיבוץ מעלה גלבוע שבמרחב חטיבת מנשה. הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי והזרוע הצבאית של הפת"ח לקחו אחריות משותפת לפיגוע. לפי דובר צה"ל זוהו פגיעות בכמה בתים, ולא היו נפגעים.