סמ"ר אורי יצחק אילוז, סמ"ר אוהד דהן וסמלת ליה בן נון ז"ל נהרגו אתמול (שבת) בידי שוטר מצרי שירה לעברם בגבול. אופיר בן נון, אחות של ליה ז"ל, שחזרה את הרגעים שבהם קיבלה את הבשורה המרה: "חזרתי הביתה מבן הזוג שלי. המחזה היה כמו שמספרים בטלוויזיה. היו בבית קציני נפגעים, אבא שלי שכב על הרצפה וצרח לשמיים, אימא שלי לא מדברת. לא עיכלתי, אני עד עכשיו לא מעכלת".

"יום לפני המקרה שלחתי לה תמונות של הכלב שלנו, היא ענתה שהיא מאוד מתגעגעת אליו", סיפרה אופיר. "ביום שלישי התראינו בפעם האחרונה, יצאנו יחד לסרט. היה ערב מהמם, לפחות השבוע האחרון שלה היה טוב".

 

אופיר, אחות של ליה בן נון ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
ליה בן נון ז"ל ואחותה אופיר | צילום: באדיבות המשפחה

אופיר סיפרה על אחותה ליה: "היא הייתה האחות הכי וואו בעולם, אין אחד שלא אהב אותה. הייתה מהממת מבחוץ ופי מאה מבפנים. ליה הייתה קרן שמש, היא הייתה מבינה אותי מבלי שאדבר. ילדה שטותניקית וכיפית. היא התגאתה בהיותה לוחמת, ואהבה את המפקדים ואת החיילים שהיו איתה". עוד הוסיפה אופיר כי טרם פנו למשפחה גורמים מהצבא: "אנחנו לא יודעים מה קרה, מנסים להבין את הסיטואציה".

"קיצרו לה את הרגילה ליום רביעי, במקום זה היא הייתה אמורה להיות עכשיו בבית", אמרה אופיר. "גם אם הייתה יודעת מה קרה היא לא הייתה מוותרת על הלוחמה, זה היה בווריד שלה. כולם העריכו אותה. זה לא נתפס".

ליה בן נון ז"ל ומשפחתה (צילום: באדיבות המשפחה)
ליה בן נון ז"ל ומשפחתה | צילום: באדיבות המשפחה

אביו של אורי סיפר על השיחה האחרונה שלו עם בנו לפני שנהרג: "דיברנו על השבוע שעבר, הוא כרגיל שאל מה איתי ומה שלום כולם. אמרתי לו שאני שמח שסיפר אתמול לאימא שהחליט סוף סוף שיצא לקורס קצינים, ואני גאה בו על כך. שאלתי אותו אם ייצא הביתה בשבת הבאה והוא ענה שיהיה חייב להישאר כי החיילים שלו ייצאו לקורס".

"התחושות קשות מאוד, לקהילה פה, לצפת, לנו בתור המשפחה", הוסיף האב שי. "אורי יצחק היה עלם חמודות. תמיד אומרים את המשפט אלוהים לוקח את הטובים ביותר. אורי היה בשביל כולם, הדרך ארץ שלו, הכבוד, אהבת הזולת, מלח הארץ. הוא נגע בכל אדם שנקרה בדרכו. אורי הוא מודל השראה לכולם, מעולם הוא לא עשה רע לאף אחד".

משפחתו של אורי יצחק אילוז ז"ל (צילום: N12)
משפחתו של אורי יצחק אילוז ז"ל | צילום: N12

שי סיפר כי בנו אורי קרוי גם 'יצחק' על שם סבו. "ביום ראשון שעבר הוא לקח חופש כדי להגיע לאזכרה של סבא שלו. בשני מוקדם בבוקר הוא כבר חזר לבסיס. ביקשנו שיגיע ליום ההולדת של האחיינית שלי בחמישי אבל הוא אמר שהוא חייב להישאר בשביל בבסיס בשביל החיילים שלו ובמקומם".

בת הזוג של אוהד דהן ז"ל (צילום: מתוך אינסטגרם)
בת הזוג של אוהד דהן ז"ל | צילום: מתוך אינסטגרם

דנה סליטה, בת זוגו של סמ"ר אוהד דהן ז"ל, ספדה לו: "איך לא עניתי לך לשיחה האחרונה? איך לא שמעתי את הקול שלך? אהבת חיי, הלב שלי, כל העולם שלי, בסיוט הכי רע לא דמיינתי לעצמי שאאבד אותך. אושר שלי, אתה היית הכוח שלי ובלעדיך אני כלום".

בצילום מסך נוסף שפרסמה דנה כתב לה אוהד: "אני מכור אלייך בכמויות לא הגיוניות, את האושר שלי. אשמור על עצמי, נשבע". על התמונה כתבה דנה: "נשבעת לי, הבטחת לי, הבטחת".