אחרי אזהרות הרמטכ"ל ושר הביטחון, מגיעה התגובה האיראנית. בכיר מהרפובליקה האיסלאמית התייחס ישירות לדברי הרצי הלוי ויואב גלנט בריאיון שהעניק אמש (שלישי) לרשת אל-ג'זירה. "פגיעה במתקני הגרעין של איראן – תוביל להצתת מלחמה רחבה שישראל תישא באחריות עליה", אמר. לאחר מכן הוסיף שהאיומים מגיעים בעקבות "עומק הבעיות הפנימיות בישראל", והדגיש – "האיומים לא ישפיעו על המהלכים האיראניים".

בנוסף, הבכיר האיראני האשים ואמר כי ההצהרה של ישראל על נכונותה לפגוע במתקני הגרעין של מדינתו, "מהווה טרור רשמי לצד שתיקה בין-לאומית". הוא התייחס גם לתקיפות בסוריה שמיוחסות לישראל ואמר: "ישראל מנסה להצדיק בכך את התקיפות שלה בסוריה וחוששת שדמשק תחזק את ההגנה האווירית שלה באמצעות איראן".

דובר חמאס חאזם קאסם התייחס גם הוא לנאומי גלנט והרצי הלוי: "האיומים של מנהיגי הישות הציונית על תקיפות נגד מדינות האזור, מדגישים שוב כי הוא מהווה איום על האזור כולו וסכנה ממשית לאומה שלנו. הם מבטאים את הפחד והחרדה שחווה הישות בעקבות פיתוח היכולות של ההתנגדות באזור".

בנאומו מוקדם יותר היום בכנס הרצליה, התייחס הרמטכ"ל להתקדמות של איראן בהשגת נשק גרעיני. "אנחנו בוחנים את ההתקדמות של איראן בדרך ליכולת גרעינית. אני אומר שיש התפתחויות שליליות באופק שעלולות להביא לידי פעולה. יש לנו יכולות, וזה משמעותי וחשוב", הצהיר הלוי. "כל אויב שאנחנו פוגשים – יש לו טביעת אצבע איראנית. יש לנו יכולת לפגוע באיראן. אנחנו לא אדישים למה שהיא מנסה לבנות סביבנו".

שר הביטחון יואב גלנט ביקר היום באוגדת עזה ובבסיס חצור" של חיל האוויר, שם דיבר על אפשרות לתקיפה ישראלית באיראן. "המשימות ב'מגן וחץ' בוצעו בהצלחה רבה, אבל היעד המרכזי שאנחנו נערכים אליו מורכב, קשה ומשמעותי הרבה יותר, וצריכים להיות מוכנים בכל רגע", אמר.