מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ענה אתמול (חמישי) בערב לישראל בנאומו לרגל יום השנה לנסיגת צה"ל מלבנון: "אתם לא אלו שמאיימים במלחמה גדולה, אלא אנחנו מאיימים עליכם". על רקע דבריו של ראש אמ"ן השבוע, שבהם הזהיר כי נסראללה "קרוב לטעות שעלולה להוביל למלחמה", איים מזכ"ל חיזבאללה: "מלחמה תכלול את כל הגבולות עם מאות אלפי לוחמים. ההרתעה של ההתנגדות גוברת, לעומת השחיקה של ישראל כפי שהיה בסבב האחרון בעזה".

"מאז הנסיגה מלבנון בשנת 2000 והנסיגה מעזה, אין יותר 'ישראל הגדולה או העוצמתית'. כיום ישראל מסתתרת מאחורי חומות אש, ואינה מסוגלת לכפות את תנאיה בכל משא ומתן עם העם הפלסטיני". 

"אין יותר הגמוניה אמריקנית בעולם והולכים לקראת עולם רב-קוטבי שמדאיג את ישראל", הוסיף נסראללה. לדבריו, בעוד שישראל מתמודדת עם משברים פנימיים - ציר ההתנגדות "מלוכד ויציב" ויש לו "יכולת מצוינת בעזה, בירושלים, בגדה וביתר האזור".

חסן נסראללה
חסן נסראללה

נסראללה גם העביר מסר לבכירי מערכת הביטחון: "אני אומר לראש הממשלה ולרמטכ"ל - אם תטעו בהערכה ותעשו טעות בעזה, בפלסטין, בלבנון, בסוריה או באיראן, זה עלול להביא לפיצוץ באזור ולגרום למלחמה גדולה. היא עוד תוביל אתכם לתהום, עליכם לסגת מהאיומים".

עוד לפני נאומו של נסראללה, לבנונים פעילים של חיזבאללה קיימו הפגנות בגבול לבנון לציון יום יציאת צה"ל מהמדינה. פעילי החיזבאללה זרקו בקבוקי תבערה לעבר גדר הגבול באזור מטולה, וכוחות של צה"ל וצבא לבנון הגיעו למקום. במקביל - צה"ל עדכן כי הפיל רחפן שחדר מלבנון לישראל. הרחפן שחצה למרחב היישוב זרעית היה במעקב של צה"ל - והופל. "צה"ל ימשיך לפעול על מנת למנוע כל הפרה של ריבונות מדינת ישראל".