שלושה חיילי צה"ל נפצעו אמש (שבת) בפיגוע דריסה בבית אומר שבאזור חברון. מצבם של הפצועים - קשה, בינוני וקל. על פי דיווחים מהמקום, המחבל שעט עם רכבו, ניסה לדרוס את החיילים - ונורה בידי לוחמי גבעתי, שנטרלו אותו. בדובר צה"ל התייחסו לאירוע ומסרו: "בפיגוע הדריסה נפצעו שלושה לוחמי צה"ל שפעלו להגנת צירים במרחב. לוחם נוסף שפעל במרחב נטרל את המחבל".

פיגוע דריסה ליד בית אומר (צילום: ap)
זירת הזירה בבית אומר | צילום: ap

בשעה 20:21 התקבל דיווח במד"א במרחב ירושלים על 3 הולכי רגל שנפגעו מרכב בפיגוע דריסה בכביש 3514 בין בית אומר לצומת גוש עציון. חובשים ופרמדיקים של מד"א בשיתוף כוח רפואה של צה"ל, טיפלו ב-3 החיילים הפצועים במצב קשה, בינוני וקל. המחבל נוטרל.

הפצוע קשה הועבר לבית החולים שערי צדק בירושלים. מבית החולים נמסר כי הוא הגיע ליחידת הטראומה בהכרה ועבר הערכה ראשונית בחדר הטראומה. לאחר שהתייצב מצבו, הועבר לבדיקות הדמיה ולחדר ניתוח. שני הפצועים הנוספים הועברו לבית החולים הדסה עין כרם בהכרה מלאה.

מוחמד ראאוד נאיף בראדעיה, המחבל שביצע את פיגוע הדר
מוחמד ראאוד נאיף בראדעיה, המחבל שביצע את פיגוע הדריסה

לפי דיווחים, המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בגוש עציון הוא מוחמד ראאוד נאיף בראדעיה, בן 23 מהכפר צוריף שבאזור חברון, קצין במנגנוני הביטחון הפלסטיניים. לאחרונה העלה וידאו של הר הבית לפייסבוק וכתב "ביקשנו את גן עדן ושעריו". דובר הג'יהאד האיסלאמי, טארק עז א-דין, בירך על פיגוע הדריסה בגוש עציון: "אנו מברכים על פעולת הדריסה בבית אומר. זו תגובה טבעית וראשונית על פשע הוצאתו להורג של מוחמד אל-עסיבי ולהסתערות על אל-אקצא".

כמה שעות לאחר האירוע, כוחות הביטחון נכנסו לבית אומר. בסרטון שפורסם, נראה כי החלו עימותים במקום בין התושבים לכוחותינו. טרם ידוע אם כניסת הכוחות לכפר קשורה לפיגוע הדריסה.

אירוע הדריסה מגיע אחרי תקרית הירי בהר הבית אמש (בין שישי לשבת) שבה נורה למוות מוחמד אל-עסיבי, בן 26, תושב חורה. בעקבות התקרית, שבמשטרה הגדירו "פיגוע", גופי הביטחון נערכו להסלמה ולאפשרות של פיגועי נקם.

 

המפכ"ל קובי שבתאי, הגיע אתמול בשעות הערב לכותל המערבי ושם הבהיר בהתייחס לתקרית בהר הבית: "התמונה ברורה - אין לי ספק שמדובר בפיגוע שבוצע נגד שוטרים". שבתאי אמר כי הוא סבור שהירי שבוצע אל-עסיבי אמש נעשה עקב ניסיון פיגוע שכוון נגד המשטרה. "אני מדגיש שמדובר בפיגוע פח"ע. האירוע עצמו נמצא בבדיקה של מח"ש ולא ניתן להתייחס לכל הפרטים". השר איתמר בן גביר הוסיף: "תגובתם המהירה של השוטרים מנעה פגיעה בחיי אדם".