אלסנדרו פאריני, אזרח איטליה בן 36, הוא התייר שנרצח אמש (שישי) בפיגוע הדריסה בטיילת תל אביב - כך אישר שר החוץ האיטלקי אנטוניו טאג'אני. לפי התקשורת המקומית, פאריני הוא עורך דין תושב רומא שהגיע לחופשה בתל אביב. המחבל, יוסף אבו גאבר, תושב כפר קאסם בן 45, דהר עם רכבו על טיילת תל אביב והביא לפציעתם של 8 תיירים, בהם פאריני. מבית החולים איכילוב נמסר כי נשארו 3 פצועים, מצבם מוגדר קל.

מטעם ראש ממשלת איטליה, ג'ורג'ה מלוני, נמסר: "מביעה תנחומים עמוקים על מותו של אלסנדרו פאריני, קרבה למשפחתו, לפצועים וסולידריות עם מדינת ישראל על הפיגוע הפחדני שפגע בו".

"אימה ומורת רוח עמוקה מהפיגוע הפחדני בתל אביב", כתב משרד החוץ האיטלקי בציוץ. שגריר האיחוד האירופי בישראל, דימיטר צ'נצ'ב, צייץ בטוויטר: "חדשות קורעות לב על פיגוע נוסף היום, הפעם בטיילת תל אביב עם הרוג אחד וכמה פצועים. אני מגנה חד משמעית את האלימות הזו. מחשבותינו ותפילותינו עם משפחות הקורבנות והפצועים". 

אלון בר, שגריר ישראל באיטליה, מסר: "בלב שבור אנו חולקים את המסר של השר טאג'אני, שאישר כי ההרוג בפיגוע בתל אביב הוא אזרח איטלקי, אלסנדרו פאריני. אנו שולחים את תנחומינו הכנים למשפחתו של הקורבן".

חברים של הנרצח בפיגוע, תייר מאיטליה, סיפרו ל-N12: "הלכנו על הטיילת ביחד, ופתאום הרכב הגיח. זזנו מייד והמחבל דהר לעבר חברינו. הוא נפל על הרצפה והחל לדמם מראשו".

פיגוע ירי בתל אביב (צילום: איתי רון, פלאש 90)
פיגוע ירי בתל אביב | צילום: איתי רון, פלאש 90

הפצועים בפיגוע הם כולם תיירים: גבר בן 74, גבר בן 39 ונערה בת 17 נפצעו בינוני, וגבר בן 54, אישה בת 70, גבר בן 31 ואישה בת 27 נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי באיכילוב. שלושה מהתיירים הגיעו מבריטניה ואחד מאיטליה. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב.