לאה גולדין, אימו של החייל החטוף הדר גולדין התראיינה הערב (רביעי) ל"שש עם" ודרשה שלא תוחזר גופתו של בכיר הג'יהאד שמת בכלא הישראלי, עד להחזרת השבויים. "מאז צוק איתן ועד תחילת 2022 שוחררו 670 מחבלים, גופות של מחבלים מוחזרות מתחת לרדאר. על כל אחד מהם היה אפשר להחזיר את הדר ואורון", אמרה.

גולדין אף סיפרה על ההתחייבויות ששמעה מנבחרי הציבור לאורך השנים: "הבטיחו שלא יהיה שיקום של עזה לפני שיחזירו את החיילים. הייתה החלטת קבינט שלא יוחזרו גופות של מחבלי חמאס או שלחמאס יש עניין בהן - אני חושבת ש-104 רקטות מעידות על עניין רב".

לאה גולדין: "אחרי הסבב הזה - אין תירוצים"

"אז עכשיו הזמן לקיים. תעזבו אותי מסיסמאות של טקסי זיכרון ומסיסמאות של כבודו: 'עשיתי רבות', 'עושים את מירב המאמצים'. המשפט 'אתם בליבנו'? אני לא רוצה להיות בלב של אף אחד, אני רוצה שיחזירו לי את הבן שלי." אמרה גולדין. "יש לנו ראש ממשלה, שר ביטחון, ראש שב"כ, ראש מוסד ורמטכ"ל - כולם יוצאי יחידות עילית. לא צריך להסביר להם למה חשוב להחזיר חיילים". 

לקראת סיום הריאיון, הביעה לאה גולדין תקווה כי דווקא עכשיו, בזמן שישראל במשבר חברתי סביב חקיקת המהפכה המשפטית ואחרי יממה מתוחה בגזרת עזה, יוחזרו בנה ושאר החטופים. "עם מה שקורה במדינה, להשיב את החיילים זה מקרה הבוחן היחיד בשביל להראות תוצאה. זאת מלחמה על ערכים. יש פה אשכנזי, יש פה ספרדי, יש פה אתיופי ויש פה מוסלמי - זה כל הפרצוף של המדינה", הסבירה. 

הדר גולדין, אברה מנגיסטו, אורון שאול, הישאם א-סייד (צילום: חדשות)
החטופים והנעדרים: "אשכנזי, ספרדי, אתיופי ומוסלמי - כל הפרצוף של המדינה" | צילום: חדשות

"אני רוצה לקוות, בטיפת האמון שנשאר לי באנשים שהיום ממלאים את תפקידיהם ושקיבלו את הסמכות - אחרי הסבב הזה אין להם יותר תירוצים", הוסיפה גולדין. "הדר נחטף בהפסקת אש ובהפסקת אש יחזור. אחרי הפצצות יש הסכמות ובהסכמות חמאס מקבלים מתנות. ביום שנהפוך את המשוואה והם יצטרכו לתת לנו ולא רק לקבל - זה יהיה שינוי של כללי המשחק".