אלישע אנטמן ז"ל בן ה-18, תלמיד כיתה י"ב בישיבה התיכונית בני עקיבא, נרצח בפיגוע בעלי והובא שלשום (שלישי) למנוחות בבית העלמין ביישוב. מי שישבה ליד אלישע ברגעיו האחרונים היא חנה יואל, שרק במזל הצליחה להימלט מהמחבל. חנה יואל וחברו הטוב של אלישע מהכיתה, אדיר ליפשיץ, מספרים הערב ב"מהדורה ראשונה" על האובדן הגדול ועל החיים שניצלו.

"אני ואלישע עבדנו בחומוסייה ביחד והחלטנו לצאת להפסקת אוכל", שחזרה חנה. "צחקנו, דיברנו, כמו תמיד. הוא היה בן אדם כזה. פתאום הגיע איזה רכב ושני מחבלים, יימח שמם, קפצו מהרכב והחלו לירות לכל עבר. אני נכנסתי ישר מתחת לשולחן והמחבל היה ממש לידי, הייתי בטוחה שזה הסוף שלי".

הלוויית אלישע אנטמן שנרצח בפיגוע בעלי (צילום: ישיבת בני עקיבא עלי, דוברות עלי)
הלוויית אלישע אנטמן שנרצח בפיגוע בעלי | צילום: ישיבת בני עקיבא עלי, דוברות עלי

"כשהסתכלתי הצידה פתאום ראיתי שפגעו לאלישע החבר היקר שלי בראש", המשיכה. "באותם הרגעים הבנתי שאני לא יכולה להציל אותו. אני מתנדבת במד"א אז זה האינסטינקט שלי. אבל הייתי צריכה לברוח ולשמור על עצמי. המחבלים עדיין היו לידי בשלב הזה. אחד מהם רץ לתחנת הדלק והשני נשאר קרוב לחומוס, מחוץ למסעדה איפה שישבנו. הבנתי שאני חייבת לברוח אז מהר קמתי והשארתי אותו מאחור, ברחתי ליער והתחלתי לרוץ מהר ככל שאני יכולה".

"הסתכלתי אחורה ופחדתי שייראו אותי, אז הסתתרתי מאחורי שיח", הוסיפה חנה. "שם הבנתי שבטעות לקחתי את הטלפון של אלישע, לא ידעתי את הסיסמא. חייגתי בחירום למד"א שם מוקדן עזר לי, כמעט התעלפתי שם לבד ביער. רק הרגע עבדתי איתו, עם החיוך הקורן והעיניים היפות שלו, וזו אמורה להיות המשמרת האחרונה שלו בחומוס. אני זכיתי להיות האחרונה".

אלישע אנטמן שנרצח בפיגוע בעלי (צילום: ישיבת בני עקיבא עלי)
אלישע אנטמן שנרצח בפיגוע בעלי | צילום: ישיבת בני עקיבא עלי

"באותו היום עבדתי מוקדם בבוקר והלכתי לישון בצהריים", שחזר אדיר חברו של אלישע ז"ל. "חברה של אלישע התקשרה אליי ואמרה שהיה פיגוע בעלי ושהיא לא מצליחה להשיג לא את חנה ולא אותו. ישר התקשרתי לחנה והיא לא ענתה לי. התקשרתי לאבא שלה והוא אמר לי שהיא בסדר, ושהוא לא יכול לפרט, וניתק".

"אני ברגעים האלה הייתי בחרדה, ניסיתי להבין מה הולך שם ולא כל כך הצלחתי", הוסיף אדיר. "ניסיתי להתקשר שוב ושוב לחנה לדעת אם היא יודעת מה קרה לאלישע והיא לא הסכימה להגיד לי. בסוף שמעתי את זה בחדשות. לילה קודם פגשתי את אלישע בעלי. הוא הביא לי חיבוק כשנפרדנו. הוא הלך הביתה עם חיוך, וגם סיים את החיים עם חיוך".