ראש ארגון ה-CIA האמריקני, וויליאם ברנס, השתתף ביום חמישי האחרון בכנס באוניברסיטת ג'ורג'טאון והתייחס לביקורו האחרון במזרח התיכון. ברנס סיפר שקיים פגישות באזור עם מנהיגים משני הצדדים - הישראלי והפלסטיני, שהשאירו אותו "די מודאג". בנוסף, הוא השווה את המצב היום לאירועים שקדמו לאינתיפאדה השנייה ואמר בדאגה: "הדימיון מאוד לא משמח".

דבריו של ברנס באותו כנס היו לא אופטימיים לגבי העתיד להתרחש בין ישראל והפלסטינים, והוא הבהיר שלאחר ביקורו הוא חושש שהפוטנציאל לאלימות באזור היא גדולה יותר. 

בנאומו מול הנוכחים, דיבר ברנס גם על המלחמה בין רוסיה ואוקראינה כשאמר שהחודשים הקרובים יהיו "קריטיים". לדבריו, הנשיא פוטין מאמין שהעניין של המערב במלחמה דועך, מה שיעניק לצבאו הזדמנות להישגים חדשים בשדה הקרב. "צריך לעצור את היהירות של פוטין, ולהבהיר לו שהוא לא יכול להתקדם באוקראינה. בכל חודש שעובר הוא מסתכן באיבוד השטח עליו השתלט באופן בלתי חוקי", אמר. ברנס, שהיה בעברו שגריר ארצות הברית ברוסיה, אמר שלפי המודיעין האחרון פוטין "לא רציני" לגבי משא ומתן.

גורמים בישראל על דברי ראש ה-CIA: "המסר של הממשל האמריקני ברור - 'תעשו שקט בגזרה הזאת (הפלסטינית) כדי שנוכל לעזור לכם באיראן'. הם ביקשו לפעול באחריות, בלי פרובוקציות, מול הפלסטינים. הם מבינים שהממשלה הזאת לא תוכל לעצור לגמרי בנייה בשטחים".