קבוצת תיירים גרמנים נכנסו היום (שבת) לשכם עם רכב שיתופי של עיריית תל אביב. הרכב הותקף בידי פלסטינים שהקיפו אותו ויידו עליו אבנים. ברגע האחרון הם חולצו בשלום על ידי ערבי ישראלי. סיבת תקיפת הרכב הייתה דגל ישראל שהודבק לרכב, וזוהה על ידי ההמון.

בתיעוד האירוע נראים עשרות בני אדם תוקפים רכב לבן, פותחים את דלתות המכונית, מנפצים את המראות ומשליכים אבנים. הרכב תחילה נעצר באמצע הכביש כשהמונים הקיפו אותו אך לאחר מספר שניות הצליח להמשיך בנסיעתו. התיירים שנקלעו לאירוע אמרו: "רצינו רק לשתות קפה". 

רכב של תיירים גרמנים הותקף בשכם
רכב של תיירים גרמנים הותקף בשכם
רכב של תיירים גרמנים הותקף בשכם
רכב של תיירים גרמנים הותקף בשכם

המקרה מגיע על רקע המתיחות באזור וכ-10 ימים אחרי שלוחמי דובדבן והשב"כ פעלו באזור שכם. הם עצרו את שני בניו של המחבל מהפיגוע בחווארה, חאלד ומחמד חרושה, שסייעו לו להימלט. השניים נעצרו בבית שבו הם שהו הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון. 

בדובר צה"ל התייחסו לפעילות בשכם ומסרו: "כוחות הביטחון פעלו במחנה הפליטים ג'נין והרגו את החשוד בביצוע פיגוע הירי בחווארה. במקביל, הלוחמים עצרו בשכם את שני בניו החשודים בסיוע לביצוע הפיגוע. כוחות הביטחון ירו טילי כתף לעבר מבנה שבו התבצר המבוקש וירו גם לעבר חמושים שירו ירי מאסיבי לעברם".