הביקורת נגד המהפכה המשפטית ומדיניות הממשלה לא פוסחת על בכירי מערכת הביטחון. לאחר ששלשום (חמישי) בריאיון ל"עובדה" אמר ראש השב"כ לשעבר נדב ארגמן כי "ביבי איבד את הברקסים ודוהר אל התהום - אני לא סומך עליו", הבוקר מפרסמים שורה של בכירים במערכת הביטחון ושירות החוץ בדימוס מכתב חריף בו הם מאשימים את "הממשלה והעומד בראשה" בפגיעה בביטחון הלאומי.

"אנחנו, בכירים במערכת הביטחון ושירות החוץ בעבר, החברים בתנועת ה'מפקדים למען ביטחון ישראל' ואחרים, מאשימים את ממשלת ישראל, והעומד בראשה, ביצירתה והטמעתה של פלגנות הרסנית, שנאה, פחד ותרבות שקר, ובפגיעה אנושה בלכידות החברתית", כתבו.

על ההצהרה חתומים 240 חברי תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" ובכירים נוספים, בהם: ראש השב"כ לשעבר עמי אילון, השגרירה לשעבר קולט אביטל, ראש המל"ל לשעבר עוזי ארד, אלוף במיל' גדי שמני, תנ"צ סדימוס יעקב בירן, סימה שיין - לשעבר סגנית ראש המל"ל, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר ניסים בן שטרית, אלוף במיל' מתן וילנאי, ראש המוסד לשעבר דני יתום, לשעבר ראש המוסד שבתי שביט וראש המוסד לשעבר תמיר פרדו. 

הבכירים מאשימים את הממשלה בסיכון הכלכלה, בפגיעה בביטחון המדינה, בפגיעה בקשרים הבין-לאומיים של ישראל, כמו גם בפגיעה מהותית בשרשרת הפיקוד בצה"ל ובמשטרה. בהצהרה, הם מתייחסים למחאה המתבטאת בסרבנות ומדגישים: "אנחנו מאשימים את ממשלת ישראל והעומד בראשה על שלראשונה מאז הקמת המדינה נאלצים ראשי ארגוני הביטחון לשאול את עצמם בגלויי או בסתר, כיצד ינהגו במצבים שבהם עלולה לעלות שאלה חוקית, ערכית ומוסרית: למי לציית - לערכים דמוקרטיים או למשטר דיקטטורי".

סקר חדשות 12: שליש מהציבור סבור שיש לאמץ את מתווה הנשיא החדש

"אנחנו מאשימים את ממשלת ישראל והעומד בראשה בהטמעת אי אמון במערכת המשפטית, בפגיעה בעיקרון הפרדת הרשויות ובקיומנו כמדינה דמוקרטית. אנחנו מאשימים את ממשלת ישראל והעומד בראשה בהעמדת הכלכלה הישראלית האיתנה בסיכון ממשי, בשל הדרך הרעה שמוליכה הממשלה להפיכה משטרית תחת השם 'רפורמה משפטית'".

הרפורמה המשפטית - כל מה שצריך לדעת על תכנית לוין

"אנחנו מאשימים את ממשלת ישראל והעומד בראשה בסיכון ביטחון המדינה בשל הטיית הקשב הלאומי לנושאי ההפיכה המשטרית בשעה שהאיום הקיומי נובע מהפעילות האיראנית המואצת, מהטרור הפלסטיני הגובר ומאיום החיזבאללה", הוסיפו. אנחנו מאשימים את ממשלת ישראל והעומד בראשה בקידום חקיקה שעלולה לחשוף ולהפקיר את אנשי כוחות הביטחון בהווה ובעבר להליכים משפטיים בינלאומיים בבית הדין הפלילי בהאג ובמקומות אחרים".

הבכירים חותמים את ההצהרה בתמיכה ב"מתווה העם" שהציג נשיא המדינה יצחק הרצוג וכותבים כי: "קיומה של מדינת ישראל כמדינה בטוחה המתנהלת ברוח מגילת העצמאות מושתת על כוחה וצדקתה. כדי להבטיח עתיד זה אנו שותפים לגישת נשיא המדינה לפיה ריצת האמוק השלטונית לתהום חייבת להיעצר ולעבור מהעולם, ולפתוח בתהליך תיקון בהסכמה לאומית רחבה שיבטיח את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".