אביו של המחבל ח'ירי עלקם, שביצע את הפיגוע אתמול בבית הכנסת בנווה יעקב ורצח שבעה בני אדם אתמול (שישי) התייחס לאירוע ולפעולות של בנו ואמר: "ריבוננו גזר את גורלו להיות שהיד, אני רוצה להגיד לאלו שיושבים אצלי - זו השמחה שלי, זה כמו החתונה שלו".

המחבל עלקם ח'ירי, בן 21, תושב א-טור שהחזיק בתעודת זהות כחולה וללא עבר ביטחוני. בזמן שנודע על הפיגוע הקשה, המסגדים בעזה כבר מיהרו לבשר על כך ולהלל את הפיגוע, כאשר גם הפלסטינים ברחבי יהודה ושומרון מיהרו לצאת ולחגוג ברחובות - כפי שנראה בתיעודים המקוממים שמתפרסמים.

אביו של המחבל גם הגיב לפיגוע ואמר: "אחיו של ח'ירי קטן ממנו, קטין ועצרו אותו, למה? אזקו אותו, זה הכיבוש הציונים. אחיו שוחרר אבל עכשיו אשתי עצורה, שמעתי שהחוקר אמר לו: 'תלחץ עליהם', אמרתי לו 'בני, השבח לאל ריבון העולמים, ריבננו גזר את גורלו להיות שהיד, זה היה הרצון שלו או הרצון של ריבוננו, זה הגורל שלו'". אביו הבהיר את דעתו על הנושא ומאושר על פעולת בנו: "אני רוצה לומר לאלה שיושבים אצלי, זו השמחה שלי, זה כמו החתונה שלו".

בעבר המחבל פרסם פוסט בפייסבוק שבו כתב כי "הצלף הנכון במקום הנכון - טוב יותר מאלף חיילים בשדה הקרב". עוד הוא כתב בעבר: "אנחנו רוצים מלחמה בלי סוף, מי אמר שאנחנו רוצים שלום?". על פי הדיווחים ברשתות הפלסטיניות, הוריו של המחבל נעצרו.

חאזם קאסם, דובר חמאס בירך גם הוא על הפיגוע ואמר: "הפעולה ההירואית באה כנקמה על ההרוגים בג׳נין. זו תגובה טבעית על הפשע של הכיבוש בג׳נין. הצעירים המהפכניים וההתנגדות הטילו משוואה שלפיה הרג יענה בהרג. הקרב עם הכיבוש ממושך ונמשך".

הפיגוע בבית הכנסת בירושלים
חגיגות בעקבות הפיגוע בבית הכנסת בירושלים

דאוד שהאב, דובר הג'יהאד האיסלאמי, בירך על האירוע: "התגלמות האחדות של הזירות בירושלים, בגדה ובעזה. המסר לישראל היום הוא המוכנות של ההתנגדות וההיערכות שלה לקרב הסופי, הקרוב מאוד".