באיראן מפנים אצבע מאשימה כלפי ישראל ומטילים עליה את האחריות על תקיפת מפעל הנשק באיספהאן בשבת. בכיר איראני אמר היום (שני) לרשת אל-ג'זירה כי ישראל "משחקת באש" והיא "הראשונה שתישרף" אם תפרוץ מלחמה באזור. נזכיר גם כי יממה אחרי, שיירת משאיות הותקפה בגבול סוריה-עיראק, וגם היום בשעות הצהריים התקבלו דיווחים מהאזור על תקיפה נוספת, שעות ספורות בלבד אחרי זו הקודמת. 

"המתקפה לא הצליחה והדברים של גורמים ישראליים - הם רק תעמולה שמנסה לכסות על הכישלון", אמר אותו בכיר. "האינדיקציות הראשוניות מצביעות על מעורבותה של ישראל בתקיפה באיספהאן, אך יש להמשיך בחקירה". על מעורבותה של ישראל לכאורה בתקיפה אמר: "יש מי שמשחק באש והוא הראשון להישרף אם יחליט להבעיר מלחמה אזורית".

ב"ניו יורק טיימס" פורסם הבוקר כי גורמי מודיעין בכירים טוענים כי התקיפה במפעל הנשק בוצעה על ידי המוסד הישראלי. עוד דווח כי למרות שמדובר באתר שידוע כמתקן טילים בליסטיים שאיראן עשויה להעביר לרוסיה, ישראל תקפה בשל דאגות הביטחון שלה - ולא מחשש להעברת הטילים לרוסיה עבור המלחמה באוקראינה.

בארה"ב מיהרו להכחיש את מעורבותם בתקיפה באיספהאן. על פי הדיווח ב"ניו יורק טיימס", לרוב ישראל מודיעה לארה"ב לפני שהיא מבצעת תקיפות מסוג זה, אך לא בטוח אם זה קרה גם הפעם.

התקיפה יצאה לפועל לקראת ביקורו של מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן בישראל, ביקור ראשון של בכיר אמריקני בישראל מאז הושבעה הממשלה החדשה. גם ראש ה-CIA ביקר לאחרונה בישראל, אולם לא ידוע אם הוא דן בתקיפה המדוברת בעת ביקורו כאן.

באיראן פרסמו תיעוד של שברי הרחפנים שתקפו לכאורה את המתקן וכן הציגו את גג המבנה שהותקף. על פי התיעוד האיראני, לא נראה שלמבנה נגרם נזק חמור.