תקרית במהלך עבודות חישוף בגבול לבנון: הותר לפרסום כי כלי הנדסי של צה"ל נפגע היום (שלישי) ממוקש במהלך פעילות הנדסית שגרתית בצפון הארץ. כתוצאה מכך, שני חיילי צה"ל נפגעו בינוני וקל ופונו למרכז הרפואי לגליל והם בהכרה מלאה. נסיבות המקרה נבדקות. מדובר צה"ל נמסר כי משפחות הלוחמים עודכנו, וכי אין חשש לאירוע ביטחוני.

מנהל המרכז הרפואי לגליל נהריה, פרופ' מסעד ברהום, מסר: "אחד הפצועים, שמצבו בינוני ויציב, נמצא כעת בהערכה רפואית מתקדמת ולאחר מכן ייכנס לחדר הניתוח. החייל השני, שמצבו קל, עובר בדיקות מקיפות בחדר המיון ולאחר מכן יוחלט על המשך הטיפול".

אמו של אחד החיילים שנפצע בינוני אמרה בשיחה עם N12: "רופא הגדוד התקשר אליי והבנתי שקרה משהו. הוא אמר לי שהכול בסדר. דיברתי עם הבן שלי בטלפון, והוא אמר לי 'אני מצטער'. הוא תמיד חשש ממוקשים בשירות שלו. זה אירוע נורא, אנחנו ננסה להתמודד עם הסיטואציה הקשה. בעלי הספיק גם לבקר את הפצוע קל, אנחנו כאן ביחד, שתי המשפחות". 

מדובר צה"ל נמסר: "לוחם צה"ל נפצע באורח קשה מוקדם יותר היום כתוצאה מפיצוץ מוקש במהלך פעילות הנדסית שגרתית במובלעת בצפון הארץ. לוחם נוסף נפצע באורח קל. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, ומשפחות הלוחמים עודכנו. האירוע מתוחקר. דובר צה״ל שב ומבקש מהציבור לגלות אחריות ולא להפיץ תיעוד או שמועות אודות האירוע".

הכלי ההנדסי נפגע בגזרה המרכזית של גבול לבנון, שם פועלים כוחות הנדסיים מעת לעת בתוך מובלעות - אומנם מעבר לגדר הגבול אבל עדיין בשטח ישראל. צה"ל פועל שם לחישוף, הפגנת נוכחות ושיפור הגדר. במהלך הפעילות היום עלה אחד הכלים ההנדסיים על מוקש ונפגע - נבדק אם מדובר במוקש צה"לי.


תקרית נוספת בצפון שממשיכה להעסיק את כוחות הביטחון היא חדירת המחבל שביצע את הפיגוע בצומת מגידו בשבוע שעבר. אמש בצה"ל הצהירו כי הצליחו לגלות כיצד נכנס המחבל לישראל. "פוענחה שיטת חציית הגדר, ונשללה לחלוטין האפשרות כי מדובר בחצייה תת קרקעית משטח לבנון לישראל". נמסר. היום התברר כי מדובר שהחדירהנ בוצעה באמצעות סולם מתקפל.

עוד הבהירו בדובר צה"ל: "בימים האחרונים מתקיים מאמץ לתחקור חציית המחבל אשר ביצע את הפיגוע בצומת מגידו. צה"ל ממשיך ללמוד ולתחקר את האירוע ולהפיק את הלקחים המבצעיים הנדרשים".

הלוחמים (צילום: דובר צה''ל)
חיל הנדסה קרבית בצפון. ארכיון | צילום: דובר צה''ל