ההתנקשות שנמנעה: תושב מזרח ירושלים נעצר לפני מספר שבועות - לאחר שתכנן לרצוח את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר. כפי שעלה מחקירת המשטרה, החשוד אסף מודיעין על השר ועל סדרי תנועתו, ואף נפגש עם גורמי טרור ממדינה סמוכה, וקיבל מהם כספים שיסייעו לו בביצוע הפיגוע. אותם גורמי טרור גם העבירו לו כספים כדי שיעביר אותם למשפחות אסירים. נזכיר, כי בחודשים האחרונים הוצמדו לבן גביר מאבטחים - בעקבות ריבוי האיומים נגדו ברשתות החברתיות.

עוד עלה מהחקירה, כי החשוד תכנן לגנוב לוחיות רישוי משטרתיות - כך שיוכל להתקרב לשיירת השר ולפגוע בו באזור הר הבית. כמו כן, הוא התכוון לבצע פיגוע נוסף לאחר הפגיעה בשר, ובו תכנן לחטוף גופה למטרת משא ומתן. החשוד נעצר במסגרת שיתוף פעולה בין המשטרה לבין השב"כ. 

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התייחס לפרסום, ואמר: "מודה לאנשי כוחות הביטחון והשוטרים שמגינים עליי ושומרים על חיי. לא אירתע מניסיונות לפגוע בי ואמשיך לחתור לקיום מדיניות ביטחון ימנית וחזקה, לנצח את הטרור ולהחזיר את הביטחון והמשילות לרחובות".

פעילי טרור חמושים מרצועת עזה (צילום: עבד רחים חטיב, פלאש/90 )
גם בג'יאהד איימו בעבר על חייו של בן גביר | צילום: עבד רחים חטיב, פלאש/90

זו לא הפעם הראשונה שבה בן גביר מקבל איומים ממשיים על חייו. בחודש נובמבר, הג'יהאד האיסלאמי פרסמו הודעת איום על חייו של חבר הכנסת, בטרם נכנס לתפקיד השר, ובה נכתב כי "גורלו של יו"ר עוצמה יהודית יהיה כגורלו של רחבעם זאבי". בן גביר לא נשאר חייב - והגיב: "האיומים של ארגון הטרור לא ירתיעו אותי. אנחנו נחושים להחזיר את הביטחון לתושבי מדינת ישראל. הגיע הזמן להקים ממשלת ימין מלא מלא, כדי שנוכל לכתוש את הג'יהאד האיסלאמי".