50 טייסים ואנשי צוות אוויר פנו היום (שלישי) במכתב לרמטכ"ל, למפקד חיל האוויר ולשר הביטחון והציעו לחזור לשירות כדי למלא את מקומם של אלה שלא יהיו מוכנים להתייצב. "אנו מתנגדים לסרבנות ומוכנים לחזור באופן מיידי לשירות מבצעי", כתבו הטייסים שסיימו לאחרונה שירות מבצעי בחיל האוויר.

המכתב נשלח על ידי פורום "טייסים לטוב", כתגובה על הודעת מובילי מחאת המילואימניקים, לפיה לא יגיעו לשירות אם חוקי המהפכה המשפטית יעברו. מדובר בטייסים שיכולים לחזור לשירות, והם נגרעו ממצבת כוח האדם מסיבות שאינן קשורות ליכולות מבצעיות, כמו למשל סגירת טייסת. 50 הטייסים החתומים על המכתב כתבו: "אנו מתחייבים להיענות לקריאה לשוב לשירות מילואים פעיל ולהגן על מדינת ישראל".

"הבהרנו למפקד חיל האוויר כי נהיה מוכנים לשרת בכל עת. ההגנה על מדינת ישראל אינה תלויה בזהות הממשלה", אמר ל-N12 רס"ן שי קלך, מוביל פורום "טייסים לטוב". "ערכנו בירור מול מפקדי טייסות בכירים וגילינו כי שירות מערך המילואים בחיל האוויר אינו מוטל בספק ולא סובל מפערים בכוח האדם".

מסיבת עיתונאים של מחאת המילואימניקים (צילום: n12)
הצהרת מנהיגי מחאת המילואימניקים: "הצבא מתפרק, הקו האדום מתקרב" | צילום: n12

במסיבת עיתונאים שערכו הערב מארגני מחאת המילואימניקים בבית חיל האוויר בהרצליה הם הודיעו על "הסלמת המאבק": "הממשלה ממשיכה לדהור בחקיקה, שר הביטחון שותק והממשלה מפרה את החוזה בינה לבינינו", אמר סגן אלוף במילואים רון שרף. "רשות מבצעת עם כוח בלתי מוגבל זו דיקטטורה. אם החוקים האלה יחוקקו לא יוכל להתקיים צבא העם".