כך זה נראה: הערב (שלישי) פורסמו תמונות ראשונות מהתרגיל המשותף בין צבאות ארצות הברית לישראל, שבשיאו מדמה תקיפת עומק באירן. התרגיל, הגדול ביותר עד כה לחילות האוויר של ישראל וארה"ב, כולל גם כוחות ימיים, גם כוחות יבשה - ומחר יגיע לשיא בתרגול האווירי עם כמות חסרת תקדים של פצצות שיוטלו בתוך דקות.

התרגיל עדיין לא הסתיים, אך האמריקנים פרסמו הערב תיעוד מהתרגיל, Juniper oak שמו. 140 מטוסים מכל הסוגים משתתפים בתרגיל - גם תקיפה וגם מפציצים אסטרטגיים B52, וכך גם נושאת מטוסים אמריקנית שהגיעה לאזור במיוחד ותשלח את המטוסים שלה יחד עם המטוסים הישראליים לתקיפה.

שיאו של התרגיל - ושל התיאום בין המטוסים - יתרחש מחר: בדקות בודדות ישוגרו כ-100 טונות של פצצות חודרות בונקרים למרחב שהוגדר בנגב כ"מתקן גרעין איראני" לטובת התרגיל. הכוחות יתרגלו גם יציאה מהירה בזמן קצר, כדי שכמה שפחות לחשוף את הטייסים הישראליים לאיומים מהקרקע. מדובר באתגר גדול מאוד שיתורגל מחר לראשונה. יהיו עוד תרגילים כאלה בעתיד, גם גדולים יותר, כבר בקרוב: זו התחלה של שותפות ישראלית-אמריקנית.

חשוב לציין כי האמריקנים לוקחים את ההובלה של הדהוד התרגיל, בעוד ישראל נשארת צעד אחורה - וגם פרסום התיעוד הערב בוצע בידי האמריקנים, ככל הנראה במטרה שהאיראנים יראו כמה האמריקנים מחצינים את התרגיל. דובר הפנטגון אמר כי התרגיל המשותף לצבא ארה"ב וצה"ל הוא "הגדול והמשמעותי ביותר" שהם ביצעו יחד, והוסיף כי התרגיל "נועד להמחיש את המחויבות של ארה"ב לביטחונה של ישראל - שהיא חזקה ואיתנה".