בסוריה מדווחים על תקיפה ישראלית הלילה (בין שבת לראשון) באזור חומס שבמערב המדינה. לפי הדיווחים התקיפה התמקדה בנמל התעופה הצבאי א-דבעה ובמחסני נשק בעיר קוסייר שמשמשים את חיזבאללה, ומערך הנ"מ הופעל בעקבותיה. כמו כן, דווח כי הותקפו רכיבים של מערכות הגנה אווירית וניסויים בנשק. גורמים צבאיים בסוריה מסרו ש-5 אנשי צבא סוריים נפצעו ושחלק מהטילים יורטו. מדובר בתקיפה השלישית שמיוחסת לישראל בסוריה ב-4 הימים האחרונים. 

בעקבות התקיפה, גורם צבאי סורי שיגר מסר מאיים וחריג לישראל: "התקיפות החוזרות ונשנות מעידות על חולשתה של ישראל ועל חוסר יכולתו של הצבא הבוגד להתעמת ולרדת לשטח. זה לא יעבור בשלום".

תקיפה ישראלית בסוריה באזור חומס
התקיפה הישראלית בסוריה הלילה

במקביל, ישנם דיווחים כי במתקפה הקודמת המיוחסת לישראל - נהרג בכיר נוסף במשמרות המהפכה. ערוץ אעתמאד האיראני ציטט את רשת סברין המזוהה עם המיליציות הפרו-איראניות: "הרוג נוסף למשמרות המהפכה בתקיפה הקודמת המיוחסת לישראל בסוריה, באזור דמשק. מוקדד מחאקני, שמת מפצעיו". גם כתב תסנים דיווח על מותו. לפי הדיווחים, הוא היה יועץ צבאי מטעם משמרות המהפכה בסוריה. 

מוקדד מחאקני, איש משמרות המפכה שנהרג בסוריה
מוקדד מחאקני, איש משמרות המפכה שנהרג בסוריה

שלשום דיווחו כל התקשורת הסורים שחיל האוויר הישראלי תקף מכיוון רמת הגולן לעבר פרברי דמשק באמצעות טילים, ושמערכות הנ"מ הסוריות יירטו את רובם. משמרות המהפכה האיראניות האשימו את ישראל בהרג שני יועצים מיוחדים לכוח קודס במסגרת התקיפה. פיצוץ נשמע בדמשק ונטען כי נגרם נזק בעקבות התקיפה. לפי המרכז הסורי לזכויות אדם של האופוזיציה הסורית נמסר כי התקיפה בוצעה נגד אתרים צבאיים של המיליציות הפרו-איראניות.

עשור למערכה מול ההתבססות האיראנית בסוריה
תקיפה בסוריה, ארכיון

סוריה: תקיפה ישראלית בנמל התעופה בחלב
ארכיון

לפני 3 ימים האשימה סוריה את ישראל בפציעתם של שני חיילים לצד נזק חומרי במסגרת תקיפת יעדים בדמשק באמצעות טילים ששוגרו מרמת הגולן. במדינה דיווחו שיעדי התקיפה היו מחסני נשק שהוסלקו בפרברי דמשק, בהם היו ככל הנראה רקטות. בחודש מרץ יוחסו לישראל 5 תקיפות בסוריה.