על רקע הדיווחים הפלסטיניים כי ישראל חיסלה לפנות בוקר (ראשון) באמצעות מטען על אופנוע את תאמר אל-כילאני, בכיר ב"גוב האריות", בתיעוד חדש שפורסם הבוקר הוצג "המשת"פ" לכאורה שהטמין את המטען צמוד לאופנועו של אל-כילאני. לפי הפלסטינים, המשת"פ היה פלסטיני תושב הקסבה שהופעל מרחוק בידי ישראל.

תאמר אל-קילאני, בכיר ב"גוב האריות" שחוסל בשכם
תאמר אל-קילאני, בכיר ב"גוב האריות" שחוסל בשכם
אופנועו של מחבל גוב האריות שנהרג

בסרטון, לטענת הפלסטינים, מתועד אדם ששיתף פעולה עם ישראל מטמין מטען צמוד לאופנוע של אל-כילאני. המשת"פ לכאורה תועד נושא שקיות לבנות, ניגש אל האופנוע ועוזב זמן קצר לאחר מכן. בהמשך, בחלק שנוסף לסרטון נראה אל-כילאני ניגש אל האופנוע ומיד פיצוץ מרעיד את המקום. בעקבות הפיצוץ נטען כי אל-כילאני נפצע קשה וכי בהמשך נקבע מותו.

על אף שמוטל בספק מי מתועד בסרטון "הטמנת המטען", ועל אף השאלות אם בכלל אל-כילאני "חוסל" ולא נהרג ב"תאונת עבודה" שנכשלה, ב"גוב האריות" ובחמאס הבטיחו נקמה בישראל בדמות "תגובה קשה". בעקבות מותו של אל-כילאני, הארגון פרסם כרוז שבו רמז על כך שיש לקיים שביתה כללית בשכם אבל לא קרא באופן נחרץ לשביתה כזאת בתקופה שגם כך כבר יש בה שביתות, אירועי אלימות ובעיות נוספות.

איש גוב האריות תאמר אל-קילאני
תאמר אל-קילאני, בכיר ב"גוב האריות" שחוסל בשכם
תאמר אל-קילאני, בכיר ב"גוב האריות" שחוסל בשכם

אל-כילאני, בן 33 משכם, נשוי ואב לשני ילדים - בן שנה וחצי ובת 5 חודשים, היה ממקימי ארגון הטרור "גוב האריות" ואחד המפקדים המרכזיים בו. בעבר ישב בכלא הישראלי במשך 8 שנים בשל השתייכותו לאש"ף, ולאחר שחרורו, במסגרת תפקידו ב"גוב האריות", היה מתכנן, מגייס, משלח ומבצע פיגועים.

אל-כילאני עמד בין השאר מאחורי שורת פיגועי ירי ביהודה ושומרון, ומאחורי ניסיון הפיגוע בתל אביב, שבסיומו נתפס המחבל מוחמד מינאוי בכיכר השעון ביפו. על פי הדיווחים, אם אכן חוסל אל-כילאני, חיסולו מהווה אירוע יחסית חריג ביו"ש.

ארגון גוב האריות
ארגון גוב האריות

החיסול לכאורה, מציג שינוי מדיניות, שכן, עד עכשיו ישראל ביצעה מעצרים שלפעמים היו נגמרים במותם של המחבלים. כאן מנגד מדובר במשהו אחר לגמרי - בחיסול מראש לכאורה, מדיניות שלא קוימה הרבה זמן ביו"ש. החיסול, אם קרה, נועד לערער את ארגון הטרור "גוב האריות", הוכיח כי קיים מודיעין נגד הארגון, ובנוסף מנע פיגועים עתידיים שתכנן אל-כילאני.