תאמר אל-כילאני, בכיר בארגון "גוב האריות", חוסל לפנות בוקר (ראשון) בפיצוץ אופנוע בשכם, כך לפי דיווחים פלסטיניים. הפיצוץ אומנם הוגדר "מסתורי", אך לפי טענות שונות מטען רב-עוצמה הוצמד לאופנוע של בכיר הארגון - פעולה שישראל עמדה מאחוריה.

איש גוב האריות תאמר אל-קילאני
אופנועו של מחבל גוב האריות שנהרג

מנגד לדיווחים שמטען חבלה הוצמד לאופנוע וגרמו לפיצוץ, בחלק מהרשתות נטען כי "תקלה" גרמה לפיצוץ. על פי אותם דיווחים פעיל הטרור אל-כילאני ניסה להרכיב מטען חבלה על אופנועו, נכשל ומת. בגוב האריות מסרו כי כילאני היה "אחד הלוחמים הנועזים ביותר של הארגון", ונשבעו לנקום את מותו.

אופנועו של מחבל גוב האריות שנהרג

גוב האריות
גוב האריות

בעקבות "החיסול" של בכיר הארגון אל-כילאני, הלוויית ענק צפויה להתקיים היום בשכם. ב"גוב האריות" אף המשיכו לאיים בנקמה קשה בישראל, וקראו לפיגועי נקם בידי צעירים.

בשבוע שעבר הצטרפנו אל הצלפים של גדוד 636 שפועל בשכם והבאנו משם תיעוד מיוחד שלהם מתוך מארב לאנשי ארגון הטרור "גוב האריות". בין השאר נחשפנו אל התצפיות והפעולות המיוחדות למיגור הפיגועים של ארגון הטרור שפועל בתוך הקסבה ונמצא על הכוונת של כוחות הביטחון בשבועות האחרונים.

"אנחנו יודעים לזהות את דרך האפיון של אותו אויב שאנחנו מחפשים, בין אם זה בן-אדם חמוש או איזה רכב שמתנהג בצורה לא תקינה", אמר סגן א', מפקד צוות בגדוד 636. "אנחנו נדע בעצם לזהות אותו, להבין איפה הוא וליצור את הסיכול".