בחילופי האש שהתרחשו אתמול במחנה הפליטים ג'נין נהרגו שני חמושים פלסטינים - ובהם ד"ר עבדאללה א-תין, רופא בבית החולים הממשלתי בג'נין. היום (שבת) הופץ תיעוד חדש, שבו הוא נראה יורה לעבר כוחות צה"ל.

הרופא שנפגע מירי תועד חמוש באירוע אחר
הרופא שנפגע מירי תועד חמוש באירוע אחר

  

מסקירה של חשבון הפייסבוק של ד"ר עבדאללה א-תין, נראה שהוא נהג לשתף דברי הסתה נגד צה"ל ותמך במחבלים. "למשפחות הקדושים, לגיבורינו בבתי הכלא של הכיבוש, למולדת המדממת", כתב. "לכל מי שאוהב בכנות את אדמת פלסטין הטהורה, חג שמח, ואנו מבקשים מאלוהים שישחרר אותנו מטינופת הכיבוש". 

הודעת אבל על הרופא שנהרג בג'נין
הודעת אבל על הרופא שנהרג בג'נין

גורם ביטחוני טען לגבי חיסולו של א-תין: "הוא ככל הנראה נפגע מירי פלסטינים, נבדקת האפשרות שהשתתף בירי נגד צה"ל". בעקבות מותו של א-תין, מזכיר ארגון פתח בג'נין אמר כי הוא "היה בכיר בפתח ואחראי ל'תיק התנגדות'". על פי דיווחים פלסטינים, מלבד שני ההרוגים - 16 נפצעו כתוצאה מירי צה"ל באותה הפעילות, ומצה"ל מסרו כי לא היו נפגעים לכוחותינו.

התיעוד של ד"ר א-תין יורה לעבר כוחות צה"ל התפרסם אחרי שאמש ביצעו מחבלים פיגוע ירי לעבר בית אל. בן 25 נפצע קל כשישב בסוכה בעקבות הירי, וכוח צה"ל שהיה סמוך למקום השיב באש וחיסל את אחד המחבלים. בתום מצוד, כוחות הביטחון לכדו את המחבל הנוסף מוחמד עודה בכפר דיר-ג'ריר יחד עם שני סייענים נוספים.