שתי נשים ושני ילדיהן נכנסו היום (שלישי), לשכם, שעות בודדות לפני כניסת כיפור. הארבעה הגיעו עם רכבם ללב העיר והוקפו על ידי המון שזיהה אותם לפי הבגדים, אז הגיעו המנגנונים הפלסטיניים של העיר וחילצו אותן מאפשרות לניסיון לינץ'. זמן קצר לאחר האירוע בשכם, בוצע ניסיון דריסה נגד כוח משטרתי סמוך לעפרה. שוטר נמפע קל מירי - ככל הנראה על ידי אש כוחותינו. הרכב הפוגע נתפס סמוך לעמדה צה"לית עם פלסטיני פצוע מירי, נהג הרכב ככל הנראה נמלט מהמקום.

הכוחות הפלסטיניים הגנו על הארבעה וחילצו אותם לחנות סמוכה על מנת שלא יפגעו בהם. הפלסטינים יצרו קשר עם כוחות הביטחון הישראליים, ואז החל מבצע חילוץ מורכב שכן פלסטינים רבים זרמו לאזור שבו נתפסו הארבעה, ושכם כידוע היא מוקד חיכוך עם צה"ל בתקופה האחרונה. 

האירוע עצמו ארך מעל שעה וחצי עד שהצליחו להעבירם בשלום לצה"ל. כעת הם ייחקרו ובמשטרה ובצה"ל ינסו להבין מדוע נכנסו האימהות עם ילדיהם ללב העיר שבשטח A, משום שכניסתם לא תואמה עם הרשויות הרלוונטיות. 

מצה"ל נמסר: "מספר אזרחים ישראלים נכנסו לעיר שכם ויצאו בליווי מנגנוני הביטחון הפלסטינים בתיאום עם כוחות הביטחון באזור. האזרחים יועברו לתשאול במשטרת ישראל. נדגיש כי הכניסה לשטחי A אסורה ומסוכנת לישראלים".