היום השני למבצע "עלות השחר": לאחר יום של שיגורים ללא הפסקה ליישובי עוטף עזה והדרום - רקטות שוגרו הערב (שבת) סמוך לשעה 18:00 לעיר תל אביב-יפו ולאזור גוש דן לראשונה מתחילת המבצע. מטח הרקטות שיבש את שגרת החיים של תושבי תל אביב, ותפס את התיירים בעיר במצב של אי ודאות. "אנחנו די רגילים לתרחיש אז ניסינו להרגיע את התיירים", סיפרה מעיין, תושבת תל אביב שרחצה בים.

זמן קצר לאחר השיגור לעיר, סיפרו המתרחצים בחוף הים על הרגעים הדרמטים: "היינו פה בחוף כרגיל, אנחנו תל אביבים, פתאום הייתה אזעקה וראינו התקהלות ואנשים התחילו לרוץ לכיוון הטיילת", סיפרה מעיין. "כרגע אנחנו מרגישים שירדה הפאניקה".

ראש העיר רון חולדאי הגיע גם הוא לחוף הים: "אנחנו משתדלים לשמור על שגרת חיים נורמלית, בעוד שאנחנו יודעים שכל רגע זה יכול להשתנות", סיפר. "פגשתי עכשיו שתי תיירות מלונדון שפגשו אותי במקרה ושאלו אותי אם אני יודע מה קורה פה. אמרתי להם שאני במקרה ראש עיריית תל אביב, והסברתי להם".

ביחס להישנות מקרים של התפרעויות בערים המעורבות, כפי שקרה במבצע "שומר החומות", חולדאי הסביר כי הוא לא רואה לכך שום איתות: "הייתי היום ביפו מספר פעמים, הכל שגרתי. אולי פחות פעילות אבל בסך הכל החיים נמשכים כרגיל".