"עלות השחר": לקראת תום יומו השלישי של המבצע, בצה"ל סופרים כ-300 יירוטים לכיפת ברזל עם 96% הצלחה. נכון לאתמול בשעה 19:00, כ-935 רקטות נורו מרצועת עזה אמש (ראשון), כ-775 מהן שוגרו לשטח ישראל, וכ-160 נפלו בשטח הרצועה. בנוסף, 54 רקטות נורו במטח יחיד אחר הצוהריים לישראל ו-3 יירוטים בוצעו באזור תל אביב ובגוש דן, אחד מהיירוטים בוצע באזור נתב"ג. בזמן הירי למרכז - בת"א חיפשו ממ"ד, ובכיכר השעון ביפו אנשים תועדו חוגגים ומריעים: "אללה אכבר". לא דווח על נפגעים כתוצאה מהנפילות במרכז.

למבצע "עלות השחר" - סיקור N12: 

מבצע עלות השחר: יירוטים בתל אביב (צילום: איתן אלחדז, TPS)
יירוטים בתל אביב | צילום: איתן אלחדז, TPS

בצה"ל עדכנו כי עד השעה 19:00 אמש הותקפו כ-165 מטרות של הג'יהאד האיסלאמי ובהן מוצבים ועמדות צבאיות, בורות שיגור, מחסני אמל"ח, מנהרה התקפית, בנוסף למפקדי החטיבות הצפונית והדרומית שחוסלו, יחד עם פעילי טרור וחוליות נ"ט. 

במקביל לדיווחים על מגעים להפסקת אמש, אתמול בשעות אחר הצהריים נורה מטח של 54 רקטות לעבר הדרום, בנוסף לרקטות שנורו אל אזור המרכז, ש-3 מהן יורטו בידי כיפת ברזל. בעקבות הירי התרעות פיקוד העורף הופעלו בתל אביב, בחולון, בבת ים ובאזור יפו, ותושבים דיווחו על פיצוצים עזים שנשמעו באזור. בנוסף דווח על יירוט מוצלח באזור נתב"ג, ועל רקע הירי למרכז, תושבים ביפו תועדו חוגגים וקוראים "אללה אכבר".  

יירוטים מעל נתב"ג (עיבוד: ללא)
יירוטים מעל נתב"ג | עיבוד: ללא

אחרי שאתמול נשמעו אזעקות במרכז הארץ, אתמול הן הגיעו לראשונה גם למרכז תל אביב, והרוחצים בים נתפסו לא מוכנים. הרוחצים יצאו מהמים וחיפשו מרחב מוגן, ורבים מהם מצאו מחסה בטיילת. בהמשך חזרו התושבים לשגרה בים ובמקומות הבילוי, ובפיקוד העורף חזרו וביקשו לשמור על ההנחיות.

בבת ים הודיעו כי נשמעה אזעקה ברחבי העיר בעקבות המטח שכוון לגוש דן, וכי נשמעו כמה פיצוצי יירוטים. "זוהו מספר אתרי נפילות של חלקי רקטות ורסיסים בגינות ציבוריות וסמוך לרכבת הקלה. הצוותים המקצועיים יחד עם חבלנים מטפלים במקרה ועורכים סריקות נוספות".

מבצע עלות השחר: מטוס לא רחוק מהירוט בנתב"ג
מטוס לא רחוק מהירוט בנתב"ג
מבצע עלות השחר: ירי רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל (צילום: AP)
מבצע עלות השחר: ירי רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל | צילום: AP