לאחר לילה של סריקות וחיפושים אחר המחבל שביצע אתמול (שלישי) את הפיגוע בחולון ונמלט, גופתו נמצאה הבוקר (רביעי) במבנה נטוש בפינת הרחובות דינזגוף ובר כוכבא בתל אביב. הותר לפרסום שמה של הנרצחת בפיגוע: שלומית רחל עובדיה, בת 84 מחולון. הותירה אחריה בעל, שתי ובנות ובן.

מחקירת הפיגוע עולה כי המחבל, מוסא צרצור, בן 28 מקלקיליה, נבדק בשבועיים האחרונים באופן אקראי על ידי שוטרי מחוז תל אביב, כחלק מפעילות שגרתית נגד שוהים בלתי חוקיים. צה"ל עצר במהלך הלילה קרובי משפחה של המחבל וחשודים אחרים במעורבות בפיגוע.

זירת ההתאבדות של המחבל שביצע את הפיגוע בחולון
זירת ההתאבדות של המחבל שביצע את הפיגוע בחולון
מוסא צרצור מקלקיליה, החשוד בביצוע הפיגוע בחולון
מוסא צרצור בן 28 מקלקיליה, החשוד בביצוע הפיגוע בחולון

"אזרח יצא מבית הכנסת והבחין בגופה"

לאורך הלילה המשיכו כוחות גדולים לפעול באזור הפיגוע שבו נרצחה עובדיה. במשטרה בחנו מצלמות אבטחה רבות מאזור הזירה, וניסו לבנות את מסלול הבריחה האפשרי של המחבל. עוד אמש הגיע למשטרה מידע על כך שהמחבל שוהה בתל אביב, ומהחקירה עולה כי הוא הגיע אליה מחולון באמצעות אוטובוס. לאחר שהמידע נבדק ואומת, התמקדו החיפושים במרכז ת"א.

גופתו של המחבל התגלתה הבוקר על ידי אזרח שיצא מבית כנסת ברחוב דיזנגוף. הראשונה שהגיעה לזירה היא פרמדקית מד"א, שבעת הטיפול זיהתה כי מדובר במחבל והזעיקה את כוחות הביטחון.

תת ניצב חיים בובליל, מפקד מרחב יפתח, סיפר שבמהלך הלילה התקבלו עשרות דיווחים של אזרחים על אנשים חשודים שעונים לתיאור של המחבל. לדבריו, "לקראת השעה 07:00 התקבל דיווח נוסף מאזרח שיצא מבית כנסת והלך ברחוב דיזנגוף והבחין בגופת אדם תלויה. הוא הזעיק את המשטרה. כוחות שהגיעו למקום הבחינו בגבר שעונה לתיאורו של המחבל, כמה דקות לאחר מכן בוצע זיהוי והסתבר שמדובר בגופת המחבל".

הרצח בחולון (צילום: דוברות זק"א)
זירת הפיגוע בחולון | צילום: דוברות זק"א

זמן קצר אחרי הפיגוע המשטרה השיגה תיעוד של האירוע: בסרטון ממצלמת אבטחה נראה המחבל, לבוש שחורים, מפתיע את בת ה-84 ותוקף אותה באמצעות חפץ כבד, עשרות מטרים מביתה. השוטרים שהגיעו למקום פתחו בסריקות אחר המחבל שנמלט, ובין השאר תשאלו פועל פלסטיני ששהה באתר בנייה סמוך.

צה"ל עצר 11 מבוקשים, בהם קרובי משפחה של המחבל

בצה"ל עדכנו כי במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון 11 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון, ביניהם בני משפחת המחבל וקרובים נוספים החשודים במעורבות בפיגוע, שנעצרו בכפר צרטה. בנוסף, צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו בין השאר בכפר דורא, חברון, במחנה הפליטים דהיישה ובכפרים דאנסה ונור א-שמס.

דובר צה"ל ציין כי במהלך פעילות מעצרים בכפר נעמה הושלכו לעבר הכוחות זיקוקים, בקבוקי תבערה ואבנים - שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

מעיריית חולון  נמסר כי "לאחר האירוע המזעזע אתמול, שבו נרצחה באכזריות תושבת חולון על רקע לאומני - המשטרה, אגף הביטחון העירוני, הפיקוח והשיטור העירוני מגבירים הבוקר את מערכי האבטחה בעיר ויהיו פרוסים בכוחות מתוגברים, בעיקר באזורי מוסדות החינוך. עד שעות הלילה הקטנות קיים ראש העיר שיחות והתייעצויות עם צמרת המשטרה והוחלט לשמור על שגרה ברחבי העיר, תוך הגברת הערנות. שירותי הרווחה בעירייה יצרו כבר אתמול קשר עם בני משפחת הנרצחת ומסייעים להם בכל הנדרש. עיריית חולון ותושבי העיר משתתפים בצערה העמוק של המשפחה.