על רקע הדיווחים על הפסקת אש שתיכנס לתוקף הערב (ראשון), רקטה ששיגר הג'יהאד האיסלאמי פגעה ישירות בחניית בית בעוטף עזה, וההדף שנגרם גרם להרס הבית. נועה, שביתה נפגע כתוצאה מההדף, סיפרה ל-N12: "סביב 3 ורבע נפל קסאם ליד הבית שלנו על החנייה של השכנים. נגרמו הרבה נזקי רכוש, ולשמחתנו בנס לא היה נזק בנפש".

הבית שספג פגיעה ישירה  (צילום: n12)
הבית שספג פגיעה ישירה | צילום: n12

"לאף בית מהוותיקים כאן אין ממ"ד", הוסיפה נועה. "אין הרבה לאן לרוץ... רק למסדרון. במקרה שלי זה הציל אותי מהזכוכיות שנשברו בשנייה שזה קרה, זה נשבר בדיוק איפה שהייתי. נזק גדול, אבל נס, נס גדול, חוץ מזה שהכלב נעלם. אם הייתי ישנה צוהריים הייתי מלאה זכוכיות כי כל המיטה שלי וכל המיטה השנייה מלאות זכוכיות".

"אין לאן לברוח, אלא רק למסדרון שגם הוא לא בטוח כי כל החלונות יכולים להישבר אליו. היה צבע אדום, נכנסנו למסדרון, האיש שלי לא היה בבית", המשיכה נועה. "הוא רץ הביתה והוא ראה את הקסאם נוחת כאן. שמענו את הבום ממש חזק ומיד הזכוכיות נשברו".

הבית שספג פגיעה ישירה  (צילום: n12)
הבית שספג פגיעה ישירה | צילום: n12
מבצע עלות השחר: בית שספג פגיעה במועצה אזורית אשכול (צילום: n12)
מבצע עלות השחר: בית שספג פגיעה ישירה במועצה האזורית אשכול | צילום: n12

תושב נוסף סיפר בשיחה עם N12: "חשוב להדגיש שהבתים של הוותיקים נבנו לפני כל הסבבים ולכן אין לנו ממ"דים. אנחנו נמצאים בערך במרחק של 7,200 מטר מהגבול ולכן אנחנו לא זכאים לממ"דים. מצד שני כל פעילות החיים שלנו, הסופר, המרפאה, בתי הספר וכל מרקם החיים שלנו קורה בתוך שבעת הקילומטרים".

"כמובן שבין 7 ק"מ ל-7.2 ק"מ אין שום הבדל. הקסאם לא בוחר במי לפגוע", המשיך לספר התושב. "במקרה הזה שני ותיקים מהיישוב הלכו לנוח שנת צוהריים וברגע שהקסאם נפל, הרס להם את כל החנייה והרכבים. כל הבית נופץ, כולל חדר השינה שיש בו סדק בקיר. זה נס גדול... שהממשלות יקיימו את ההבטחות וידאגו לממ"דים למי שאין לו".