במקביל לתקיפת משגרי הרקטות של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה כחלק ממבצע "עלות השחר", כוחות הביטחון עצרו הלילה (בין שישי לשבת) עשרות פעילים של ארגון הטרור בגדה המערבית. קצת לפני השעה 7:00 הודיע צה"ל כי עד כה נעצרו ברחבי יהודה ושומרון 20 חשודים, מתוכם 19 פעילים המשוייכים לג'יהאד האיסלאמי. כלל החשודים הועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון, אין נפגעים לכוחותינו.

על פי הדיווחים הפלסטינים, בין העצורים היה נג'אח חבאיבה, פעיל מרכזי ומוכר ברשות, כמו גם בכירים נוספים בשורות הג'יהאד האסלאמי. "לוחמי צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו הלילה ביו"ש למעצר של עשרות פעילי טרור המשוייכים לארגון הטרור גא"פ", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "בפעילות כוחות צה"ל במרחב החטיבה המרחבית בנימין, בין היתר בכפר בית סירא ובמחנה הפליטים קלנדיה, נעצרו 8 מבוקשים, מתוכם 7 פעילים של ארגון הטרור".

פעילות צה"ל באיו"ש (צילום: דובר צה"ל)
פעילות המעצרים ביהודה ושומרון | צילום: דובר צה"ל

נג׳אח חבאיבה, פעיל ג׳יהאד איסלאמי שנעצר בג׳נין
נג'אח חבאיבה, אחד העצורים לפי הדיווחים

בכפר אדנא ובעיר חברון שבמרחב החטיבה המרחבית יהודה נעצרו 6 מבוקשים המשוייכים לג'יהאד האסלאמי. בבית אומר ובכפר צוריף עצרו כוחות צה"ל 2 פעילים של הג'יהאד. כמו כן, לוחמי צה"ל עצרו 4 פעילים של הג'יהאד האסלאמי בכפרים נוספים.

הבוקר נמשך הירי הרקטי לעבר יישובי עוטף עזה ודרום הארץ, בעוד שצה"ל הגיב בתקיפה של משגרי רקטות המשויכים לג'יהאד האסלאמי - כך לפי המידע שנמסר מדובר צה"ל.

באסם א-סעדי, ראש הג'יהאד האסלאמי בג'נין, נעצר בין שני לשלישי בביתו שבמחנה הפליטים ג'נין, יחד עם מבוקש נוסף שנכלא בעבר בישראל בגין עבירות טרור והיה אחד מהסייענים המקורבים ביותר אליו. א-סעדי, בן 61, היה לא פחות מ-7 פעמים בכלא הישראלי - בעקבות פעילות טרור ענפה. לאורך השנים שימש א-סעדי כראש ארגון הטרור בשומרון ופעל ביתר שאת לשיקום היכולות שלו, בעיקר באזור ג'נין, ונחשב לסמכות העליונה של התנועה באזור יהודה ושומרון.

פעילות צה"ל באיו"ש (צילום: דובר צה"ל)
כ-20 מבוקשים נעצרו לאורך הלילה | צילום: דובר צה"ל

בסאם א-סעדי, בכיר בג'יהאד האיסלאמי בחדר חקירות
בסאם א-סעדי, בכיר בג'יהאד האיסלאמי בחדר חקירות