הפלסטינים מיהרו לדווח אמש (שבת) כי לפחות 5 נהרגו בתקיפת צה"ל בג'באליא, ובהם 4 ילדים, ואפילו פרסמו תמונות של הגופות שלהם. אלא שבתוך זמן קצר התברר כי כלל לא הייתה תקיפה ישראלית באזור. בתיעוד שצילמו הפלסטינים, שככל הנראה רצו לצלם מטחים לישראל, נראית אחת הרקטות ששוגרו סוטה בחדות עד שהיא פוגעת בעוצמה במחנה הפליטים שבצפון הרצועה.

"בניגוד לפרסומים הפלסטינים לגבי האירוע בג'באליא יש להבהיר - יש בידינו סרטונים המוכיחים מעל לכל ספק שאין מדובר בתקיפה ישראלית", הצהיר ראש מערך ההסברה הלאומי בהודעה שפרסם לתקשורת. "כוחות הביטחון הישראלים לא תקפו בג'באליא בשעות האחרונות".

"דוגמה לפגיעה של הג'יהאד האיסלאמי בתושבי הרצועה"

"הוכח באופן חד-משמעי כי מדובר בשיגור כושל של רקטה של הג'יהאד האיסלאמי", הוסיף ראש מערך ההסברה של ישראל. "עם פרסום הידיעות בתקשורת הפלסטינית והבין-לאומית, התקיים תחקור כולל שהעלה באופן חד-משמעי כי לא מדובר בתקיפה ישראלית אלא בשיגור רקטה מהרצועה, שנפלה בלב ג'באליא".

הבכיר הוסיף: "כל ירי של ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי הוא פשע מלחמה כפול. הוא יורה על אזרחים, ומשתמש בתושבי עזה כבמגנים אנושיים. האירוע הזה הוא דוגמה לפגיעה של הג'יהאד האיסלאמי בתושבי הרצועה. ישראל מצירה על כל פגיעה בחפים מפשע".