בעיצומו של היום השני למבצע "עלות השחר" בעזה, הג'יהאד האסלאמי משדר מסר שלפיו בכוונתו להמשיך במערכה מול ישראל, ולא ללכת לרגיעה. "נגיב לפשעי הכיבוש", אמר היום (שבת) דובר הארגון. במקביל, במצרים מדווחים כי משלחת של בכירי ארגון הטרור תגיע לקהיר בשעות הקרובות ותיפגש עם בכירים במודיעין המצרי במטרה לדון בסיום הלחימה בעזה.

"הודענו למתווכים שיש לנו עדיפות כרגע להגיב לפשעי הכיבוש", מסר דובר הג'יהאד האסלאמי. גורם בארגון אמר בריאיון לאל-ג'זירה שאין דיבורים על רגיעה או על מאמצי תיווך בשלב זה וכי המצב נוטה להסלמה. מקורות פלסטיניים טענו בערוץ הטלוויזיה אל-מיאדין שהגי'האד האסלאמי "לא השתמש עדיין ביכולותיו האיכותיים ובטילים ארוכי הטווח שברשותו".

מבצע: עלות השחר
יירוט רקטה ששוגרה לעבר גוש דן

ובזמן שתקיפות צה"ל ברצועה נמשכות וגם ירי הרקטות לישראל, נפגש מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי זיאד נח'אלה בטהראן עם מפקד משמרות המהפכה האיראניים חוסין סלאמי. בטלוויזיה האיראנית ציטטו את הבכיר האיראני מאיים: "ישראל תשלם מחיר כבד על המתקפות בעזה".

שר הביטחון גנץ ערך הבוקר הערכת מצב בהשתתפות הרמטכ"ל, מנכ"ל משרד הביטחון, ראש אמ"ן ובכירים נוספים במערכת הביטחון. גנץ הנחה על המשך המאמצים ההתקפיים של צה"ל מול הג'יהאד האסלאמי, תוך דגש על פעולות לסיכול הירי לעבר ישראל. ראש הממשלה לפיד יכנס הערב את הקבינט לדיון על ההתפתחויות האחרונות.