מבצע עלות השחר: צה"ל פרסם הבוקר (ראשון) תיעוד של שיגור הרקטה הכושל שביצע אתמול הג'יהאד האיסלאמי, שממנו נהרגו חמישה בני משפחה פלסטינית, ארבעה מהם ילדים. "צה"ל לא ביצע תקיפות באזור ג'באליא בזמן המדווח, ועל פי הנתונים במערכות צה"ל מדובר בירי פלסטיני", מסר דובר צה"ל. בצבא ערכו בדיקה של האירוע והגיעו לידי מסקנה כי הילדים נהרגו כתוצאה מניסיון שיגור כושל של רקטות לעבר ישראל בשעה 21:00.

לפי הצבא, התיעוד מפריך את הדיווחים הפלסטיניים ולפיהם מדובר בתקיפה ישראלית. אתמול פורסם ברשתות החברתיות תיעוד שבו נראה לכאורה שיגור הרקטות הכושל שהוביל לפגיעה באזרחים.

בתוך כך, גם בתקשורת הבין-לאומית קיבלו הבוקר את העמדה הישראלית, ובבילד הגרמני נכתב בשער העיתון: "רקטה פלסטינית הרגה אזרחים בעזה". ב-CNN נכתב: "ילדים בין קורבנות ההסלמה בעזה בין ישראל לג'יהאד האיסלאמי". גם בכלי תקשורת בולטים אחרים ניתנו שתי הגרסאות מבלי להכריע ביניהן.

מבצע עלות השחר: פגיעה בבית בג'אבליה ברצועת עזה (צילום: תקשורת ערבית)
זירת הפגיעה בבית בג'באליה שבצפון רצועת עזה, הבוקר | צילום: תקשורת ערבית

גם הבוקר דיווחו הפלסטינים בעזה על שני הרוגים מתקיפת צה"ל על בית בג'באליא שבצפון הרצועה, אך מצה"ל נמסר כי לא בוצעה במרחב הזה תקיפה ישראלית, וכי מדובר ככל הנראה בשיגור כושל של הג'יהאד האיסלאמי.

יותר מ-350 רקטות נורו לעבר ישראל מתחילת מבצע "עלות השחר", ובמקביל צה"ל ממשיך לתקוף מטרות של הג'יהאד האיסלאמי ברצועה. חמאס לא שותף ללחימה, אך קרא לציבור הפלסטיני לבוא ולהפגין היום נגד עליית יהודים להר הבית.