יום לאחר שנכנסה לתוקפה הפסקת האש בין ישראל לבין הג'יהאד האיסלאמי ומבצע עלות השחר הסתיים, עמר וואחש, פלסטיני בן 32 מחברון, עדיין מתקשה לעכל את הרגעים הקשים שעברו עליו שלשום (ראשון), כשחש שהוא בין החיים למוות. בריאיון ל-N12 הוא משחזר את הפציעה, מדבר על הפחד - וגם זועם על הג'יהאד האיסלאמי.

"בשעה 20:03 נשמעה אזעקה באשקלון ואני הייתי בזמן הזה בחוץ, לא במקום מוגן", הוא מספר. "לא הצלחתי להיכנס פנימה אז נשכבתי על הרצפה ושמתי את היד על הראש". וואחש מתאר את רגעי הפגיעה: "הסתכלתי 10 מטרים מאחוריי ופתאום ראיתי רסיסים. זה היה מפחיד. הראש והיד שלי היו מלאים בדם, וזה היה כואב. אלו היו רגעים מאוד קשים".

מבצע עלות השחר: סוללת כיפת ברזל בפעולה באשקלון (צילום: AP)
סוללת כיפת ברזל בפעולה באשקלון | צילום: AP

על מה חשבת באותו הרגע?

"חשבתי על הילד שלי, בן 10 החודשים, ועל אשתי, חששתי שיקרה לי משהו. אחרי שהאזעקה הסתיימה כל מי שעובד במפעל בא לעזור לי", הוא נזכר וההערכה כלפיהם ניכרת בקולו. "כולם שם יהודים, כולנו חברים והם כמו אחים שלי".

לדבריו, הוא פונה במהירות לטיפול רפואי ועמיתיו למפעל הקלו עליו למרות התחושות הקשות. "פינו אותי מהר לבית החולים ברזילי ומאז כולם שואלים לשלומי ומתקשרים אליי. הם אומרים לי: 'מה זה? למה זה קורה?' אנחנו אוהבים שלום".

אתה כועס על הג'יהאד האיסלאמי שעומד מאחורי שיגור הרקטה?

"אני כועס על הג'יהאד האיסלאמי. כל עוד אין שלום, זה יכול לקרות שוב בעוד חודש או שנה. הרבה פלסטינים חושבים ככה, אבל זה לא ימנע ממני להמשיך לעבוד שם ואני מקווה בעוד כמה ימים לחזור למפעל".

ביום ראשון בשעות הערב דווח כי רקטה פגעה במפעל באשקלון. צוות מד"א פינה עובד במפעל, פלסטיני תושב חברון, במצב קל-בינוני לבית החולים ברזילי בעיר עם רסיסים בראש ובגפיים.