הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי חשף היום (חמישי) כי צה"ל תקף במדינה שלישית במהלך מבצע "עלות השחר" בעזה. בכנס של מרכז השלטון המקומי, אמר הרמטכ"ל כוכבי: "הדגמה של הפעילות המבצעית, סוף השבוע לפני עשרה ימים מראה את זה. במהלך מבצע קצר מאוד, 55 שעות של פעילות, עם יכולות מודיעיניות, מבצעיות, התקפיות והגנתיות..."

"באותו זמן גל מעצרים באיו"ש, באחד המקומות המורכבים ביותר שקיימים בעולם, בין אם זה הקסבה בשכם ובין אם זה רצועת עזה, אין מקומות יותר מסובכים מזה. באותו הזמן תקיפה במדינה שלישית וכל הזמן הגנה 360 מעלות על כל גבולות המדינה", אמר כוכבי.

"אם אין מבצע אז יש הגנה. זו משימה מורכבת מאוד שאסור לנו שתיתפס כמובנת מאליה. ראיתם את הסיכול של ג'עברי, ארכי רוצח, בבניין של 14 קומות וביצענו את המשימה. או 20 חיילי גבעתי שהלילה עצרו את הפעיל והם צריכים להיות מאוד מדויקים וברמת סיכון מאוד גבוהה".

אתמול חשף צה"ל כי במהלך מבצע "עלות השחר", מערך הכטמ"ם ביצע עשרות תקיפות, למעלה ממאה גיחות, ופעל יותר מ-2,000 שעות טיסה. הכטמ"מים השיגו 90% פגיעה ביעדים במהלך המבצע ברצועת עזה. מפקד בסיס פלמחים הוסיף כי "עזה כולה מרוצפת בכטמ"מים שאוספים מודיעין מסביב לשעון".