מארב מוצלח של סיירת גולני וכוח של צנחנים סמוך לשכם: לוחמי צה"ל זיהו הלילה (ראשון) מחבלים חמושים נוסעים ברכב ורוכבים על אופנוע במרחב החטיבה המרחבית שומרון. הלוחמים ירו לעבר המחבלים, רוכב האופנוע חוסל ויושבי הרכב נפגעו – אך הצליחו להימלט חזרה לשכם. המארב בוצע בשכונת השומרונים שממנה בוצעו פיגועי ירי לעבר היישוב הר ברכה מדי יום בשבוע האחרון. אין נפגעים לכוחותינו.

מדובר צה"ל נמסר: "כוחות צה"ל שהיו בפעילות יזומה הלילה סמוך לעיר שכם זיהו חמושים נוסעים ברכב ורוכבים על אופנוע. הלוחמים ירו לעבר החמושים וזוהו פגיעות".

שעות לפני שנתכנס מסביב לשולחן החג עם פרוס השנה החדשה, מערכת הביטחון מגבירה את ההיערכות ושומרת על כוננות שיא, בעיקר ביהודה ושומרון - לנוכח העלייה בכמות הפיגועים בתקופה האחרונה. בתוך כך, ראש השב"כ רונן בר משגר אזהרה למנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר - ומדגיש כי עליו לשקול את צעדיו.

האזהרה של ראש השב"כ מגיעה על רקע המספרים המדאיגים - 120 פיגועי ירי מתחילת השנה, פי שניים מאשתקד. בשב"כ מזהים גם עלייה בהכוונת הפיגועים ולא רק במספר - מדובר בהכוונה של אנשי חמאס מעזה לתוך יהודה ושומרון, וכך רואים יותר ויותר פעילים של ארגון הטרור שמעורבים במאמצים להוציא פיגועים.

בישראל מדגישים כי אם הדחיפה של חמאס לא תיעצר ביהודה ושומרון, ייתכן שיחלו לפעול גם בעזה בעניין הזה. בינתיים, בצה"ל נערכים כאמור להרחיב את המבצע, תחילה בשכם ובג'נין, ובהמשך למקומות נוספים במידת הצורך. ההנחה היא שיידרשו כמה חודשים כדי לעצב מחדש את המציאות הביטחונית ביהודה ושומרון.

לקראת תקופת החגים מציינים במשטרת ירושלים כי בימים האחרונים מופצים ברשתות החברתיות הערביות פרסומים כוזבים בניסיון להסלים ולהתסיס את הרוחות. בפיקוד משטרת ירושלים קוראים שלציבור שלא להישמע לפייק ניוז ולהסתה הפרועה שעוסקים בעיקר בכוונות כביכול של יהודים להגביר במידה ניכרת את העליות להר ואת מספר המבקרים היהודים, מתוך כוונה לשנות את הסטטוס קוו.

במשטרה מדגישים שהמידע מופץ בידי גורמים עוינים קיצוניים, חלקם מחוץ לישראל. ומבהירים כי "אין שום שינוי בנוהג הקיים זה שנים רבות שקשור לביקורים בהר הבית ובאיסור שחל על יהודים להתפלל שם".