אחרי 182 ימים של שביתת רעב, האסיר הפלסטיני חליל עוואודה הודיע הערב (רביעי) כי יפסיק את שביתת הרעב וכי ישוחרר. לפי התקשורת הפלסטינית, הושג הסכם, ועוואודה ישתחרר בעוד כחודש ויעזוב את בית הכלא. לפי דיווחים פלסטיניים, משפחתו של האסיר עוואודה אישרה את הפסקת שביתת הרעב שלו, לאחר שהגיעו להסכמה כי ישוחרר ב-02.10.2022.

האסיר חליל עוואודה ששובת רעב 182 ימים ישוחרר
המחבל חליל עוואודה ששובת רעב 182 ימים ישוחרר

במכתב שעליו חתם, עוואדה התחייב כי יפסיק מיד את שביתת רעב, ולאחר שיפור במצבו הרפואי יחזור למעצר עד לסיום מועד מעצרו המנהלי המקורי, ב-2.10. אם לא יעלה מידע שמצביע על מסוכנות של עוואודה, לא יוארך מעצרו מעבר למועד המתוכנן. בנוסף, האסיר עוואודה התחייב בכתב שלא לשוב לפעילות טרור, והמצרים נתנו חסות וערבות לאי חזרתו לפעילות טרור.

לאחר הפסקת האש בין ישראל לג'יהאד האיסלאמי ב"עלות השחר", מזכ"ל ארגון הטרור טען כי הוסכם על שחרורו של עוואודה. בישראל דחו אז את הטענות, אך כעת הפלסטינים מדווחים שוב כי ישוחרר. עוואודה, בן 40, נשוי ואב לארבע בנות, זכה לכינוי "אסיר המריבה", ושבת רעב בחודשים האחרונים. במועדון האסיר הפלסטיני טענו כי בעת שביתת הרעב שלו כי הוא מצוי בסכנת מוות, והפעילו לחצים על מנת שישוחרר מהמרכז הרפואי של שב"ס שבו שוהה.

עוואודה נעצר בידי כוחות הביטחון בדצמבר 2021 ומאז הוארך מעצרו המנהלי. בעבר כבר הקפיא את שביתת הרעב שלו לאחר 111 ימים, אלא שאז החליט לחדש אותה ומאז מצבו הידרדר. על פי דיווחים פלסטינים, עוואודה סבל מכאבי פרקים עזים, כאבי ראש וטשטוש ראייה. בשנים האחרונות הוא למד כלכלה באוניברסיטה הפתוחה אל-קודס ואמור היה לסיים את לימודיו השנה.