רצה לרצוח חייל: חקירתו של המחבל מוחמד מינאווי, שוהה בלתי חוקי שתכנן לבצע פיגוע גדול בתל אביב, נמשכת - והיום (ראשון) מתפרסמים פרטים חדשים מחקירתו בשב"כ. מינאווי נכנס לישראל דרך פרצה בגדר, נסע במונית עד לכיכר השעון ביפו - במטרה לחפש חיילים ולרצוח אותם.

סיקור N12 בנושא:

החדירה לישראל, הסייענים - והרצון לנקום: "המניע לפיגוע – כי חיסלתם מכר שלי"

מהחקירה עולה כי מינאווי, תושב שכם בן 19, יצא ביום חמישי בבוקר מביתו אל עבר גדר ההפרדה. בשעה 13:00 הוא חצה את גדר ההפרדה סמוך לטול כרם, עם מטעני צינור וכלי נשק מסוג קרלו אותו רכש לפני כ-7 חודשים. בחקירה עוד עלה כי המחבל מינאווי הגיע ליפו באמצעות מונית שהסיעה אותו - במטרה לחפש חייל ולרצוח אותו. נכון לעכשיו, חקירתו נמשכת ולא ידוע לגופי הביטחון והחקירה על סייענים שהיו מעורבים לניסיון הפיגוע.

כזכור, ביום חמישי מנעו שני שוטרי יס"מ פיגוע גדול בתל אביב בזכות ערנות שהפגינו. לאחר היציאה מהמונית, מינאווי החל להתנהג בצורה מעוררת חשד, שלכדה את תשומת ליבם של השוטרים שריף חסון ומנגיסטו מוהבא. בחיפוש בתיקו נמצאו תת מקלע מאולתר מסוג קרלו ושני מטעני צינור.

בהמשך הערב, המחבל נלקח לחקירה בשב"כ שם הוא הודה: "תכננתי לבצע פיגוע במקום הומה אדם בתל אביב". ההסבר שהוא סיפק היה נקמה על הרג של מכר שלו בשומרון בידי הימ"מ. עוד התברר בחקירתו, כי מינאווי נתפס בחודש אפריל עם סכין בהר הבית וריצה בעקבות כך עונש מאסר של חודשיים בישראל.