פחות מיממה לאחר שצה"ל פתח במבצע "עלות השחר" ברצועת עזה - והתקיפות הישראליות ממשיכות היום (שבת) בעוצמה רבה. ברצועה מדווחים שהרחובות שוממים והחנויות נותרו סגורות - ושצה"ל, בניגוד לעבר, לא התריע לפני סבב התקיפות. החל ממערכת התקפית משולבת של מודיעין ושל יכולות אוויריות, דרך לוחמי אגוז ומגלן ועד למסוקי ומטוסי הקרב של חיל האוויר - כך צה"ל מכה במטרות הג'יהאד האסלאמי.

9:34 | חוליית שיגור מרגמות

כבר החל משעות הבוקר, צה"ל הפעיל את המערכת ההתקפית "חופת האש" של אוגדת עזה - ותקף חולייה של פעילי הג'יהאד האסלאמי שנערכה לירי פצצות מרגמה לעבר יישובי עוטף עזה באמצעות כלי טייס.

11:58 | אתרי ייצור ופיתוח

לוחמי יחידת אגוז תקפו עמדה צבאית של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. במקביל, בתיעוד שהפיץ דובר צה"ל, נראית גם יחידת מגלן תוקפת ברצועה יעדים של ארגון הטרור.

12:17 | עמדות צבאיות

צה"ל תקף באמצעות חיל האוויר מתחם אימונים של הג'יהאד האסלאמי, מחסן אמל"ח של הארגון בעיר חא'ן יונס ומתחם צבאי במרכז עזה, ששימש את הכוח הימי של הארגון למטרות אימון ואחסנת ציוד.

13:45 | בניין רב-קומות

חיל האוויר הפציץ בניין בן חמש קומות במרכזה עזה - ששימש כמתקן אימונים של ארגון הג'יהאד האסלאמי.

14:01 | יעדי טרור

צוותי טנקים וכוחות שריון תקפו משעות הבוקר 7 עמדות צבאיות של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. בנוסף, צה"ל תקף מתחם צבאי ובו מחסן אמצעי לחימה של הארגון, ששימש, בין היתר, כמקום מפגש צבאי של פעילי ארגון הטרור.