ראש השב"כ רונן בר שיגר אמש אזהרה למנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר והדגיש שעליו לשקול את צעדיו ולבחור אם הוא מעוניין בשיקום עזה. היום (ראשון - ערב ראש השנה) דובר החמאס התייחס לדבריו ואמר "מדובר במבוי סתום מדיני".

"האיומים שהשמיע ראש השב"כ רונן בר על המנהיג יחיא סינוואר אינם חדשים", השיב בחריפות דובר חמאס, פאוזי ברהום, לאזהרה מצדו של ראש השב"כ, "הם לא מפחידים את עמנו הפלסטיני או את הנהגת ההתנגדות. הם משקפים את המבוי הסתום המדיני, הביטחוני והצבאי שבו מנהיגי הכיבוש סובלים מהם בגלל המשוואות שההתנגדות כופה עליהם".  

בשב"כ זיהו לאחרונה דפוס של עלייה בהכוונה - אנשי החמאס מכווינים מעזה פעילים איך לבצע פעולות טרור ופיגועים בשטחי יהודה ושומרון. על רקע הדברים האלו ראש השב"כ אומר בדיונים פנימיים: "יחיא סינוואר יצטרך לבחור בין שיקום עזה לדרך ההתנגדות. לא ניתן לעשות את שניהם במקביל. לבקש להיטיב עם האוכלוסייה ולהכווין פיגועים ביהודה ושומרון".

בשנה החולפת ישנה עלייה מדאיגה במספר פיגועי הירי ומאמצים הולכים וגוברים של ארגוני הטרור ליזום פיגועים. במערכת הביטחון מגבירים כוננות לקראת ערב החג. במשטרה עוקבים אחר הסרטונים שעלולים להתסיס את המצב וקוראים שלא להישמע לפייק ניוז.

כוננות שוטרים בירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
כוננות שוטרים בירושלים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90